AK Parti´den İlk Aday Adayı Süleyman Şener Oldu
2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Osmancık Belediye Başkanlığı için ilk Aday Adayı Ak Parti´den Süleyman Şener oldu.
Tarih: 31.10.2018 10:40:01

Osmancık´ta uzun yıllar Milli Eğitim Müdürlüğü yapan ve döneminde başarılı çalışmalara imza atan İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Şener Osmancık Belediye Başkanlığı için Ak Parti´den aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu.  Uzun yıllar eğitim sektöründe hizmet vermiş emekliliği sonrasında Emlak ve İnşaat üzerine ticarete başlamış olan Şener, hala aktif olarak siyasette rol almakla birlikte İl Genel Meclis Üyeliğine de devam etmektedir.

Milli Eğitim Müdürlüğü görevi zamanında yaptığı başarılı çalışmalarla bir döneme damgasını vuran Şener, aynı başarıyı siyasette de göstererek İl Genel Meclis Üyeliği görevinde köylerin sorunları ile de yakından ilgilendi. Köy ziyaretlerinde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ilgi ile karşılanan Şener, eğitim ve siyaset hayatındaki başarıyı ticaretine de yansıttı. Emlak sektöründe hizmet veren Şener, yapmış olduğu inşaatlarda uygun fiyatlarla birçok aileyi ev sahibi yaptı.

Şener eğitim, ticaret ve siyaset hayatındaki bu başarıları Osmancık halkı ile devam ettirmek ve Osmancık´ı kalıcı yatırımlarla buluşturmak için Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Ak Parti´den aday adaylığını ilk açıklayan isim olan Şener, yaptığı açıklamada; “Yıllar boyu eğitim camiasında, ticaret hayatında ve siyaset hayatında başarılı çalışmalar imza attım. Bu sebeple hem memur hem esnaf hem de Osmancık halkının bir belediye başkanından neler beklediğini bilen birisiyim.

Hala devam eden İl Genel Meclisi görevim sayesinde hangi bölgeye ne gibi yatırımların yapılması gerektiğini ve Osmancık´ın ihtiyaçlarının neler olduğunu yakından bilen birisiyim. Partimin ve halkımızın takdiri ile Osmancık Belediye Bakanlığına seçilmem halinde Osmancık daha yaşanabilir ve Çorum ilçelerinde örnek gösterilecek ilçe haline gelecek. Birçok sürpriz proje ile vatandaşlarımızın karşısına çıkarak ayrıntılı şekilde aktaracağım. Sorun yaşatmak için değil çözüm üretmek için çıktığım bu yolda hemşeriniz olarak Osmancık halkının desteğini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN ŞENER KİMDİR?

1958 yılında Osmancık Danişment Köyü´nde doğan Şener İl ve ortaokulu köy okulunda bitirdikten sonra iki yıl Kuran Kursu´nda hafızlık yaptı. Çorum İmam Hatip Lisesinde öğrenci iken Milli Türk Talebe Birliği Çorum Şubesi´nin kuruluşunda yer alırken aynı zamanda Kültür Komisyonu Başkanlığı da yaptı. 1977 yılında Konya Yüksek İslam Enstitüsüne girdi. Yine öğrenci iken Akıncılar Derneği´nde görev aldı.

1981 yılında mezun olduktan sonra Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak Giresun Dereli Lisesi´ne atandı. 1982 yılında Dereli Lisesi Müdür Yardımcısı olarak görevine 5 yıl devam etti. 1985 yılında Dereli-İkisu Köyü Ortaokulu´na, 1986 yılında Dereli-Çalca Köyü Ortaokulu´na kurucu müdürü olarak görevlendirildi. Adı geçen okulları eğitim ve öğretime hazırlayarak eski görev yerine dönüş yaptı.

1987 yılında rotasyon ile Sivas Zara İmam hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmenliğine atandı. Burada Sivas Zara Milli Gençlik Vakfı Kuruluşunda ve yönetiminde aktif görevler aldı. 1989-1990 yılları arasında yedek subay olarak Burdur Garnizonunda vatani görevini tamamladı.

1991 yılında Osmancık İmam hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmenliğine atandı. Aynı yıl içerisinde Milli Gençlik Vakfı Başkanlığına görevlendirildi. Bu görevi 1998 yılında vakıf kapatılıncaya kadar devam ettirdi. 1998 yılında 4 arkadaşı ile birlikte Osmancık KİMPAŞ Alışveriş Merkezi´ni kurdu. Osmancık Eğitim Bir-Sen kuruluşunda ve yönetiminde aktif görevler aldı.

2003 yılında Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. 2008 yılında bu görevden ayrılarak emekli oldu. 2010 yılında Osmancık´ta emlak ve inşaat sektörü üzerine ticarete atıldı. Hala müteahhit olarak inşaat yapmaya devam ediyor.

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti´den İl Genel Meclis Üyesi seçilen Şener bu görevine halen devam etmektedir. 2016-2017 yılları arasında Ak Parti Osmancık İlçe Yönetiminde siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca Osmancık Din Eğitimi Veren Kurum ve Öğrencilerini Koruma Derneği (İmam Hatip Lisesi) Başkanlığını yürütmektedir.

Şener, orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 


Anahtar Kelimeler: Parti Aday Adayı Süleyman Şener Oldu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Dürüst, Adil ve Şeffaf Bir Belediyecilik İçin Adayım”
“Dürüst, Adil ve Şeffaf Bir Belediyecilik İçin Adayım”
2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Osmancık Belediye Başkanlığı için ilk Aday Adayı Ak Parti´den Süleyman Şener aday tanıtım toplantısı ve basın açıklaması yaptı.
İş Adamı Karakaş Adaylığını Açıkladı
İş Adamı Karakaş Adaylığını Açıkladı
Osmancıklı İşadamı İzzet Karakaş Osmancık Belediye Başkanlığı için Ak Parti´den aday adayı olduğunu açıkladı.
Salih Osman Fındık Aday Adaylığını Açıkladı
Salih Osman Fındık Aday Adaylığını Açıkladı
Osmancık Belediye Başkan Adaylığı için başvuruların hızlandığı bu günlerde başarılı işadamı Ak Parti Çorum İl Başkan Yardımcısı Salih Osman Fındık´ta aday adaylığını açıkladı.
ÜNLÜ İSİMLER KAYA´NIN MİSAFİRİ OLDU
ÜNLÜ İSİMLER KAYA´NIN MİSAFİRİ OLDU
AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde ünlü isimleri misafir etti.
MHP İlçe Başkanları Osmancık´ta Toplandı
MHP İlçe Başkanları Osmancık´ta Toplandı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İlçe Başkanları Kasım ayı toplantısı Osmancık´ta yapıldı.
KAYA YOZGAT´TA PARTİLİLERLE GÖRÜŞTÜ
KAYA YOZGAT´TA PARTİLİLERLE GÖRÜŞTÜ
Ak Parti Çorum Milletvekili Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölgesi İl Koordinatörü Av. Oğuzhan Kaya teşkilat çalışmaları kapsamında Ak Parti Yozgat İl Başkanlığında İl Teşkilat Toplantısına katılarak istişarelerde bulundu.
LÜTFİ AKÇA´YA ÖNEMLİ GÖREV
LÜTFİ AKÇA´YA ÖNEMLİ GÖREV
Çevre ve Orman Bakanlığı eski Müsteşarı, hemşerimiz Prof.Dr. Lütfi Akca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyeliğine atandı.
AK Parti İlçe Başkanları Başkentte toplandı
AK Parti İlçe Başkanları Başkentte toplandı
AK Parti İlçe Başkanları, istişare toplantısı gerçekleştirmek üzere genel merkezde bir araya geldi.
KAYA, İÇ ANADOLU BÖLGE KOORDİNATÖRÜ OLDU
KAYA, İÇ ANADOLU BÖLGE KOORDİNATÖRÜ OLDU
Ak Parti Çorum Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Avukat Oğuzhan Kaya partisinin İç Anadolu Teşkilat Bölge Koordinatörlüğüne getirildi.
OĞUZHAN KAYA´DAN YOĞUN SEÇİM ÇALIŞMASI
OĞUZHAN KAYA´DAN YOĞUN SEÇİM ÇALIŞMASI
Ak Parti Çorum Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya, seçim bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.
İYİ Parti´de Liste Belirlendi
İYİ Parti´de Liste Belirlendi
İYİ Parti Çorum Milletvekili Adayları belirlenirken ilk sırayı Fatih Mehmet Arslan aldı.
OĞUZHAN KAYA 2. SIRA ADAYI
OĞUZHAN KAYA 2. SIRA ADAYI
AK Parti, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesi Çorum Milletvekili Adaylarını belirledi.
Osmancık´ta Ramazan Etkinlikleri
Osmancık´ta Ramazan Etkinlikleri
Osmancık ilçesinde 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif dolayısı ile açılan Ramazan sokağında her gün etkinlik düzenlenecek.
MEHMET YÜCEL İL ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
MEHMET YÜCEL İL ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya başkanlığında bugün yapılan İl Genel Meclisi Toplantısında İl Özel İdaresi Encümen Üyeliği için seçim yapıldı.
Ak Parti´de Hakkı Güngör Dönemi
Ak Parti´de Hakkı Güngör Dönemi
Osmancık Ak Parti 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Genel Kurulda Hakkı Güngör Ak Parti Osmancık İlçe başkanı seçildi
"Bayramlar, kucaklaşma ve kenetlenme günleridir"
"Bayramlar, kucaklaşma ve kenetlenme günleridir"
Ak Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı, Kurban Bayramı mesajı yayınladı.
"Birlik, beraberlik ve paylaşma çok önemli"
"Birlik, beraberlik ve paylaşma çok önemli"
Ak Parti Osmancık Kadın Kolları Başkanı Fazile Tökel yayınladığı Kurban Bayramı mesajında birlik, beraberlik ve paylaşmanın önemine vurgu yaptı.
Polis Eşleri Yemekte buluştu
Polis Eşleri Yemekte buluştu
POLED (Polis Eşleri Derneği) çatısı altında Osmancık´ta düzenlenen çay etkinliğinde polis eşleri bir araya geldi.
MHP´de Karatağ güven tazeledi
MHP´de Karatağ güven tazeledi
Milliyetçi Hareket Partisi Osmancık ilçe Başkanlığı seçiminde mevcut başkan Satılmış Karatağ güven tazeledi.
“Millet 1960 İhtilalinin Rövanşını15 Temmuz´da Aldı”
“Millet 1960 İhtilalinin Rövanşını15 Temmuz´da Aldı”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı´na katıldı. Ataş, burada referandum süreci ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu
Saadet Partisi “Evet” diyor
Saadet Partisi “Evet” diyor
Saadet Partisi İlçe Başkanı Muttalip Gürer 16 Nisan´da yapılacak Referandumda “Evet” diyeceklerini açıkladı.
AK PARTİ İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ
AK PARTİ İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ
AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Genel Merkezin isteği üzerine görevlerinden istifa etti. AK Parti´den yazılı açıklama yapıldı.
AK Parti´den CHP´ye ziyaret
AK Parti´den CHP´ye ziyaret
AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı ve yönetimi, önceki gün CHP Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker ve yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.
Karlı´dan STK´lara Teşekkür Ziyareti
Karlı´dan STK´lara Teşekkür Ziyareti
AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı ve yönetim kurulu üyeleri, STK´lara teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
CHP´den AKP´ye ziyaret
CHP´den AKP´ye ziyaret
Geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi üzerine Ak Parti İlçe Başkanlığına atanan Cafer Karlı ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.
Eski başkanlar Karlı´yı ziyaret etti
Eski başkanlar Karlı´yı ziyaret etti
Osmancık AK Parti İlçe Başkanlığına atanan Cafer Karlı´yı eski başkanlar ziyaret etti.
"ÖTELEYİCİ VE YIKICI DEĞİL BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ"
"ÖTELEYİCİ VE YIKICI DEĞİL BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ"
Geçtiğimiz günlerde Necmettin Tatar ve yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesinin ardından boş kalan İlçe Başkanlığına Cafer Karlı atandı.
Ak Parti İlçe Başkanı belirlendi
Ak Parti İlçe Başkanı belirlendi
Geçtiğimiz günlerde istifa eden Osmancık Ak Parti İlçe yönetiminin ardından boş kalan İlçe Başkanlığına atama yapıldı.
Ak Parti´de Deprem
Ak Parti´de Deprem
Ak Parti Osmancık yönetimi istifa etti.
MHP´DE ÇORUM TOZ DUMAN! İŞTE YAŞANANLAR
MHP´DE ÇORUM TOZ DUMAN! İŞTE YAŞANANLAR
MHP Genel Merkezi tarafından son dönemde kapatılan teşkilat sayısı Çorum´la birlikte 15′e yükselmiş oldu. Peki şimdi ne olacak? İşte yanıtı
DEVLET BAHÇELİ ÇORUM TEŞKİLATINI KAPATTI
DEVLET BAHÇELİ ÇORUM TEŞKİLATINI KAPATTI
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, aralarında Çorum´un da bulunduğu 8 il ve 3 merkez ilçe teşkilatını kapattıklarını açıkladı.
CHP´den belediyeye sert tepki
CHP´den belediyeye sert tepki
Cumhuriyet Halk Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı Pazartesi günü Osmancık Belediyesinin düzenlediği Sıra Gecesine tepki göstererek basın açıklaması yaptı.
Ak Parti´den değerlendirme toplantısı
Ak Parti´den değerlendirme toplantısı
AK Parti Çorum Milletvekili, TMBB İdare Amiri Salim Uslu ile AK Parti Çorum Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Osmancık İlçesi´ni ziyaret ettiler.
Ak Parti Osmancık yönetiminden Ankara´ya çıkarma
Ak Parti Osmancık yönetiminden Ankara´ya çıkarma
Ak Parti Osmancık İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri ve Mahalle Temsilcilerinden oluşan heyet Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu´yu Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaret ederek yeni dönemin ve İdare Amirliği görevinin hayırlı olmasını dilediler.
Ak Partiden istişare ve teşekkür toplantısı
Ak Partiden istişare ve teşekkür toplantısı
Osmancık AK Parti İlçe Başkanı Necmettin Tatar teşekkür etmek amacıyla köy ve mahalle muhtarları ile yemekli toplantıda bir araya geldi.
CHP´de Sadık Eker güven tazeledi
CHP´de Sadık Eker güven tazeledi
Cumhuriyet Halk Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı seçimini mevcut başkan Sadık Eker kazandı.
Kılıçdaroğlu Çorumlu Şehit için geldi
Kılıçdaroğlu Çorumlu Şehit için geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, Van´ın Gürpınar ilçesinde ‘dur´ ihtarına uymayan kaçakçıların kullandığı aracın çarpması sonucu şehit olan 27 yaşındaki polis memuru Yaşar Uysal´ın ailesini ikinci kez ziyaret etti
Osmancık´ta hangi mahalle ve köy hangi partiye oy verdi?
Osmancık´ta hangi mahalle ve köy hangi partiye oy verdi?
Geçtiğimiz Pazar günü yapılan erken Genel Seçim´de Ak Parti tek başına iktidar oldu. Osmancık´tan Ak Parti´ye %65,2 oranında oy çıkarken CHP´ye %16.5, MHP´ye ise %15 oranında oy çıktı. Mahalle ve köylerin partilere göre oy dağılımı ise şu şekilde oldu
Alaca´dan 4 vekil çıktı
Alaca´dan 4 vekil çıktı
26. Dönem Parlamentosunda çok sayıda Çorumlu ve Alacalı milletvekili yer alıyor.
Sandıktan tek başına iktidar çıktı
Sandıktan tek başına iktidar çıktı
Dün gerçekleştirilen Genel Seçimde Ak Parti santıktan tek başına iktidar çıktı.
Çorumlu vekil sayısı 10 oldu
Çorumlu vekil sayısı 10 oldu
26. Dönem Parlamentosunda Çorumlu 10 milletvekili yer alacak.
Türk ´´Milleti yapılan hainliği unutmaz´´
Türk ´´Milleti yapılan hainliği unutmaz´´
Çorum Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Av. Bekir Çetin, ülkemizde yaşanan terör olaylarını kınayarak, her şehit haberinden sonra, yetkililerin sığ açıklamalarının, artık Türk milletini tatmin etmediğini ve yaşanan acıyı dindirmediğini söyledi
Ak Parti İl başkanı MHP´lileri kızdıracak
Ak Parti İl başkanı MHP´lileri kızdıracak
AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, MHP Milletvekili Adayı Prof. Dr. Vahit Doğan´ın partilerine yönelik yaptığı eleştirilere sert yanıt verdi.
Ak Parti Adayı İle Özel Röportaj
Ak Parti Adayı İle Özel Röportaj
Ak Parti Çorum Milletvekili adayı Bekir Horuz gazetemiz muhabirlerinden Ayfer Taştan ile yaptığı ropörtajda Taştan´ın sorularını cevapladı.
Topçubaşı, “Memleketin Huzur ve Bekası İçin Daima Çalışacağız”
Topçubaşı, “Memleketin Huzur ve Bekası İçin Daima Çalışacağız”
MHP Çorum 2. Sıra Milletvekili Adayı Av. Aybüke Topçubaşı ve 4. Sıra Milletvekili Av. Adayı Muhsin Kocasaraç Arasta esnafını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Aybüke Topçubaşı Ekici, memleketin huzur ve bekası için daima çalışacaklarını kaydetti.
Ak Parti Adayı Bekir Horuz ÇRT´de gündemi değerlendirdi
Ak Parti Adayı Bekir Horuz ÇRT´de gündemi değerlendirdi
Ak Parti Çorum Milletvekili adyaı Bekir Horuz ÇRT´de katıldığı programda 1 Kasım seçimleri öncesi gündemi değerlendiren açıklamalarda bulundu.
Ceylan´dan Osmancık´ta gövde gösterisi
Ceylan´dan Osmancık´ta gövde gösterisi
Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş´ı ziyaret etti.
MHP adayı çalışmalarını Dodurga´da sürdürdü
MHP adayı çalışmalarını Dodurga´da sürdürdü
MHP´li adaylardan, Dodurga´ya ziyaret Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Teşkilatı, 1 Kasım´da gerçekleştirilecek olan milletvekilliği genel seçimleri öncesinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çorum Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
13°
Salı
Sağanak
12°
Çarşamba
Fırtına
11°
Perşembe
Bulutlu
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed