Çeltik üreticileri sorunlarını aktardı
AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Osmancık´ta çeltik üreticileri ve çiftçilerle bir toplantı yaptı.
Tarih: 25.10.2017 10:03:16

Milletvekili Ceritoğlu, çeltik üreticilerinin sorunlarını kesin çözüme kavuşturmak adına Bakanlıktan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarla Bitkileri Şube Müdürü Mehmet Hasdemir ve Projelendirme Genel Müdürlüğü Proje Sorumlu Mühendisi Mine Hasdemir´i beraberinde Osmancık İlçesi´ne getirdi. Toplantıya; Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, OKA Çorum İl Koordinatörü Özgür Yalçın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Yusuf Şahinbaş, AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fadime Tökel, İlçe Ziraat Odası Başkanı Ali Osman Şahiner, Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Vekili Ahmet Aksoy, Tarım İl Müdürlüğü Mühendisi Hayati Koca ve çiftçiler katıldı. Osmancık´ta çeltik üretimini geliştirmenin yollarının ele alındığı toplantıda, ayrıca çiftçilerin sorun ve istekleri dinlendi. Ayrıca hasat döneminde çiftçilerin karşılaştığı sorunlar bizzat kendi ağızlarından dinlenilerek, bir sonraki hasat döneminde aynı sorunlarla karşılaşmamaları için yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

“KALİTELİ ÜRETİM DEVAM ETTİRİLMELİ”

Osmancık´ta kalite yönünden standardın üzerinde çeltik üretimi yapıldığını dile getiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarla Bitkileri Şube Müdürü Mehmet Hasdemir, bu kaliteli üretimin devam ettirilmesi için yapılacak çalışmaları ve alınacak tedbirleri anlattı. Kaliteli ürün alınmanın yollarından bahseden Hasdemir, ekim zamanında tohumluk ürünlerin her yıl yenilenmesi ve sertifikalı ürünler kullanılması gerektiğine vurgu yaptı. Çeltik tarlalarında baş gösteren yabancı ot hastalığına da değinen Hasdemir, bununda çiftçilerin bilinçsiz olarak fazla ilaçlama yapmasından ve her yıl aynı tohumluk ürünün kullanımından dolayı kaynaklandığı belirtti. Ot hastalığından kurtulmanın yollarını anlatan Hasdemir, “ Çiftçilerimiz aynı tarlaya her yıl çeltik ektikleri için ve ilaçlamayı bilinçsiz olarak yaptıklarından dolayı ot hastalığı ile karşılaşmaktadırlar. Bunu önlemek için tarlanın nadasa bırakılması ya da başka bir alternatif ürün ekiminin yapılması lazım. Toprağın dinlendirilmesini kaymakamlık çiftçiye ekim izni vermemek kaydıyla sağlayabilir. Çünkü bunun yetkisi ilçelerde kaymakamlıklardadır. Bunun takibini de İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri ve kaymakamlıkların birlikte yapmaları gerekiyor” dedi. Hasdemir, talep edildiği takdirde ekilecek alternatif ürünler hakkında da çiftçilere bakanlık olarak öncülük yapabileceklerini söyledi.

ŞAHİNER MİLLETVEKİLİ CERİTOĞLU´NA TEŞEKKÜR ETTİ

Bir sonraki sene üretimi artırmak için barajdan iki tane daha sulama kanalının devreye girmesi gerektiğini söyleyen İlçe Ziraat Odası Başkanı Ali Osman Şahiner, bu toplantının düzenlenmesindeki emeği ve çiftçilerin sorunları ile bu kadar yakından ilgilendiği için AK Parti Çorum Milletvekili Ceritoğlu´na Osmancık çiftçisi adına teşekkür etti.
Osmancık üreticisinin bilinçli olarak ekim yaptığını ifade eden Şahiner, atadan kalma arazilerini intikal yaptıramayan çiftçilerin devlet desteklemelerinden faydalanamadıklarını hatırlattı.

“EN BÜYÜK SORUN TOPLULAŞTIRMA YAPILAMAMASI”

Osmancık çiftçisi içinde her yerde olduğu gibi en büyük sorununun toplulaştırma yapılamamsı olduğunu kaydeden Şahiner, bu konuda kendilerinin üzerine düşen görevi yapacakları ve devletten de destek beklediklerinin altını çizdi.

“OSMANCIK ÇİFTÇİSİ TOPLULAŞTIRMAYA SICAK BAKIYOR”

Osmancık çiftçisinin toplulaştırma yapılmasına sıcak baktığını kaydeden Şahiner, en kısa zamanda bu sorunu aşabileceklerine inandığını söyledi. Arazilerin çok küçük parçalı olduğundan dolayı Lazer adı verilen makinelerle tarlalarda düzleştirme yapamadıkları bunun içinde ürün kalitesinin düştüğünü kaydetti. Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş ise, Osmancık çeltik üretiminin kalitesinin devam ettirilmesi ve karşılaşılan sorunların çözüm noktasında belediye olarak üzerlerine düşen her görevi memnuniyetle yerine getireceklerini belirtti.

“DEVLETİN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE DESTEĞİ % 40 ARTTI”

Osmancık çiftçisi için Dutludere barajının ne kadar önemli olduğunu belirten Ceritoğlu, Dutludere sulama kanalının 18 km.nin tamamlandığını geri kalan bölümünün ise ihaleyi alan firmadan dolayı biraz gecikme yaşandığını belirterek, en kısa zamanda ihalesinin yapılarak işin çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Vatandaşların rahatlıkla kapısını açtığı kurumların başında Tarım Müdürlüklerinin geldiğini hatırlatan Ceritoğlu, çiftçilerin karşılaşacağı sorunlarla ilgili tedbir almak amacıyla her zaman çiftçinin ayağına kadar gidip, onlarla konuşarak bilgilendirmelerde bulunmak istediklerini söyledi.

“ÇİFTÇİYE VERİLEN MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ 40 TL. YÜKSELDİ”

Bakanlık tarafından çeltik üreticisine verilen desteklere değinen Ceritoğlu, çiftçiye mazot ve gübre desteğinin 40 TL., Fark ödemesi desteğinin 10 Kr., Organik Tarım desteğinin 30.TL., Sertifikalı Tohum Kullanım desteğinin 8 TL., Sertifikalı Tohum Üretim desteği olarakta kğ.da 0,25 TL. destek ödediğinin altını çizdi.

“TOPLULAŞTIRMA İÇİN ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLECEK”

Toplulaştırma için çiftçiler arasında kamuoyu yoklaması ve bilgilendirme yapılmasını isteyen Ceritoğlu, bunun yapılması içinde devlet olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarının ifade etti. Toplulaştırma konusunda Deller Köyü´nde örnek çalışma yapılması için proje hazırlığında olduklarını kaydeden Ceritoğlu, burada ortak çeltik alanları oluşturarak, ekim yapacak çiftçilere devletin tohumluk yardımında bulunacağını açıkladı.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Osmancık´ta Vatandaşa Çanakkale Asker Menüsü
Osmancık´ta Vatandaşa Çanakkale Asker Menüsü
Osmancık´ta Çanakkale zaferi etkinlikleri kapsamında Cuma namazı sonrası vatandaşlara Çanakkale Savaşı esnasında askerin menüsü olan hoşaf ve bulgur pilavı dağıtıldı.
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu´nda Pİ Günü Etkinliği
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu´nda Pİ Günü Etkinliği
14 Mart Dünya Pİ Günü Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu´nda düzenlenen çeşitli etkinlikler ile öğrencilere kavratıldı.
Karatağ´dan Kongreye Çağrı
Karatağ´dan Kongreye Çağrı
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Satılmış Karatağ 18 Mart´ta Ankara´da yapılacak kongreye Osmancık halkını davet etti.
Gül ve Karadağ´dan Osmancık´a ziyaret
Gül ve Karadağ´dan Osmancık´a ziyaret
Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Osmancık ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu.
Osmancık´ta Yatılı Kız Öğrencilere Saç Bakımı
Osmancık´ta Yatılı Kız Öğrencilere Saç Bakımı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Osmancık Temsilciliği ortaokulda yatılı öğrenim gören kız öğrencilere ücretsiz saç bakımı yaptırıyor.
Yol yine çöktü kapatılan çukur açıldı
Yol yine çöktü kapatılan çukur açıldı
Geçtiğimiz Pazartesi günü yayınlanan haberimizden sonra tadilatı yapılan yol yine çöktü.
Esnaf Kefalet yöneticileri Hatay´da
Esnaf Kefalet yöneticileri Hatay´da
TESKOMB´a bağlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 9. Bölge Birliği yöneticileri Zeytin Dalı Harekatı´na destek vermek için Hatay´a gitti.
Osmancık MYO´da “Kişisel Koruyucu Donanım” eğitimi
Osmancık MYO´da “Kişisel Koruyucu Donanım” eğitimi
Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu tarafından “Kişisel Koruyucu Donanım” konusunda uygulamalı eğitim verildi.
Saadet Patisi ´den 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Saadet Patisi ´den 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Saadet Partisi Osmancık İlçe Başkanı Halil İbrahim İnoğlu 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Yalıtımda öncü firma “As Yalıtım”
Yalıtımda öncü firma “As Yalıtım”
Osmancık´ta doğalgaz kullanımının başlaması ile dış cephe yalıtımları önem kazanırken işinin uzmanı As Yalıtım yetkilileri kaliteyi Osmancık halkı ile buluşturmaya hazır olduklarını belirtti.
97. yılında İstiklal Marşımız
97. yılında İstiklal Marşımız
Ulusal bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden birisi olan İstiklal Marşının kabulünün 97. yıldönümü Osmancık´ta düzenlenen törenle kutlandı.
GSS Prim Borçları Silinecek
GSS Prim Borçları Silinecek
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü´nden yapılan açıklamaya göre Genel Sağlık Sigortası prim borçları silinecek.
Av Yasağı Yarın Başlıyor
Av Yasağı Yarın Başlıyor
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nden yapılan açıklamaya göre balık avı yasağı yarın (15 Mart) başlıyor.
Yolcu Otobüsü, TIR´a Çarptı 13 Ölü, 21 Yaralı
Yolcu Otobüsü, TIR´a Çarptı 13 Ölü, 21 Yaralı
Osmancık´ta yolcu otobüsü, park halindeki TIR´a çarptıktan sonra yandı. Kazada13 kişi hayatını kaybetti, 21 kişi de yaralandı.
Kaymakam Çifci, Okuma Yazma Kursunu Ziyaret Etti
Kaymakam Çifci, Okuma Yazma Kursunu Ziyaret Etti
Osmancık´ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın başlattığı “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında açılan kurslara 130 kişi başvurdu.
Pirinç Kampanyasına Yoğun İlgi
Pirinç Kampanyasına Yoğun İlgi
Afrin Harekatına katılan Mehmetçiklerimize destek olmak için Osmancık´ta başlatılan pirinç kampanyasına yoğun ilgi gösteriliyor.
Hayvan Pazarı açılıyor
Hayvan Pazarı açılıyor
Uzun süredir kapalı olan Hayvan Pazarı Çarşamba günü açılacak.
Çöken yol tehlike saçıyor
Çöken yol tehlike saçıyor
Osmancık Koyunbaba Mahallesi´ndeki yolda meydana gelen çökme araçlar ve çocuklar için büyük tehlike arz ediyor.
Üreticilere Budama Eğitimi Verildi
Üreticilere Budama Eğitimi Verildi
Osmancık İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Kamil Köyü´nde üreticilere doğru budama eğitimi verildi.
Psikiyatri Uzmanı Koçak, görevine başladı
Psikiyatri Uzmanı Koçak, görevine başladı
Psikiyatri Uzmanı Dr. Merve Bilgin Koçak, Osmancık Devlet Hastanesi´ndeki görevine başladı.
CHP´DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AÇIKLAMASI
CHP´DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AÇIKLAMASI
Cumhuriyet Halk Partisi Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaparak kadınlar gününü kutladı. Eker yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
Osmancık´tan Mehmetçiklere Destek
Osmancık´tan Mehmetçiklere Destek
Afrin´de devam eden Zeytin Dalı Harekatında canları pahasına savaşan Mehmetçiklerimize Türkiye´nin her yerinden olduğu gibi Osmancık´tan da destek geldi.
Emniyet Müdürü Kadın Çalışanlara Ziyaret
Emniyet Müdürü Kadın Çalışanlara Ziyaret
Osmancık İlçe Emniyet Müdürü Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirerek bayan çalışanların 8 Mart Kadınlar Günü´nü kutladı.
Muhtarlardan Meclise Ziyaret
Muhtarlardan Meclise Ziyaret
Osmancık Muhtarları Türkiye Büyük Millet Meclisi´ni ziyaret ederek Ak Parti grup toplantısına katılarak Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan´ın misafiri oldular.
Ak Parti ve TÜGVA Karanfil Dağıttı
Ak Parti ve TÜGVA Karanfil Dağıttı
Ak Parti Osmancık İlçe Teşkilatı ve Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle karanfil dağıttı.
Saadet Partisi İlçe Başkanından “Kadınlar Günü” Mesajı
Saadet Partisi İlçe Başkanından “Kadınlar Günü” Mesajı
Saadet Partisi Osmancık İlçe Başkanı Halil İbrahim İnoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, kadına şiddetin önlenmesine ilişkin önce ahlak ve maneviyat, vicdanlara manevi değerleri yerleştirmek gerekir vurgusu yaptı
Prof. Demir Mezhep Kavgalarını Anlattı
Prof. Demir Mezhep Kavgalarını Anlattı
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi ´ Ehli Sünnet ve Mezhep Kavgaları´ konulu söyleşi düzenledi. Derneğin Çok Amaçlı Salonunda gerçekleşen söyleşiye Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Hilmi Demir konuşmacı olarak katıldı.
İyi Parti Kadınlara Çiçek Dağıttı
İyi Parti Kadınlara Çiçek Dağıttı
İyi Parti Osmancık İlçe Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirerek kadınlara çiçek dağıttı.
İTÜ GENÇLİĞİNDEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN´A BÜYÜK DESTEK
İTÜ GENÇLİĞİNDEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN´A BÜYÜK DESTEK
İTÜ´de okuyan genç öğrenciler oluşturdukları kulüpler aracılığıyla hem yardımlaşma duygularını gösteriyor hem de toplumu duyarlılığa davet ediyor.
OSMANCIK´TA SATRANÇ TURNUVASI
OSMANCIK´TA SATRANÇ TURNUVASI
Osmancık Hızlı Satranç Turnuvası 04 Mart 2018 Pazar günü Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.
Öğretmenler Kahvaltıda Bir Araya Geldi
Öğretmenler Kahvaltıda Bir Araya Geldi
Türk Eğitim-Sen Osmancık İlçe Temsilciliğince düzenlenen ve gelenekselleşen 8 Mart Kadınlar Günü kahvaltısı 4 Mart Pazar günü Osmancık Merkez Kale Otel´de gerçekleştirildi.
TÜGVA´dan Kitap Okuma Yarışması
TÜGVA´dan Kitap Okuma Yarışması
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ortaokul öğrencilerine yönelik kitap okuma yarışması düzenleyecek.
Koyunbaba TOKİ ihalesi 11 Nisan´da
Koyunbaba TOKİ ihalesi 11 Nisan´da
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Osmancık ilçesine yaptırılacak olan 357 konutluk Koyunbaba TOKİ Konutları ihalesinin 11 Nisan 2018 tarihinde yapılacağı açıklandı.
CHP Gençlik Kollarında Görev Değişimi
CHP Gençlik Kollarında Görev Değişimi
CHP Osmancık İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Emre Topuz getirildi.
Park ederken dükkana girdi
Park ederken dükkana girdi
Osmancık´ta sürücüsün fren yerine gaza bastığı otomobil işyerine girdi.
Ülkü Ocakları´ndan Mehmetçik Vakfına Destek
Ülkü Ocakları´ndan Mehmetçik Vakfına Destek
Osmancık Ülkü Ocakları geliri Mehmetçik Vakfına bağışlanmak üzere çay satışı yaptı.
Saadet Partisi Milli Gazete Dağıttı
Saadet Partisi Milli Gazete Dağıttı
Osmancık Saadet Partisi İlçe Başkanlığı yeni yönetimin belirlenmesinin ardından çalışmalarını hızlandırdı.
Çiftçilere Tarım Sigortası Anlatıldı
Çiftçilere Tarım Sigortası Anlatıldı
Osmancık Öğretmenevi´nde çiftçilere yönelik Tarım Sigortasının faydaları ve neden yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Otomobil park halindeki araçlara çarptı
Otomobil park halindeki araçlara çarptı
Osmancık´ta kontrolünü kaybeden araç park halindeki araçlara çarparak durabildi. Kaza anı güvenlik kamerasında saniye saniye görüntülendi.
Osmancık´ta şüpheli ölüm
Osmancık´ta şüpheli ölüm
Osmancık´ta Gürleyik Mahallesi´nde 38 yaşındaki bayan evinde ölü bulundu.
Osmancık´a yeni kaymakam atandı
Osmancık´a yeni kaymakam atandı
Osmancık Kaymakamlığını yürütürken Mülkiye Müfettişliği ´ne yükselerek Osmancık´ta ayrılan Selçuk Aslan´ın yerine Denizli Serinhisar Kaymakamı atandı.
Emniyet ve Muhtarlardan istişare toplantısı
Emniyet ve Muhtarlardan istişare toplantısı
Osmancık Emniyet Müdürlüğü Muhtarlarla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Osmancıklı Öğrencinin Eseri ilk 100´e Girdi
Osmancıklı Öğrencinin Eseri ilk 100´e Girdi
15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Öğrencisi 15 Temmuz´u yazdığı makale ile Türkiye finallerine hak kazandı.
Türk Eğitim Sen´e Osmancıklı Genel Başkan
Türk Eğitim Sen´e Osmancıklı Genel Başkan
Türkiye Kamu Sen´e bağlı Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığına Osmancıklı Hemşerimiz Talip Geylan seçildi.
Hocalı Katliamı 26. Yılında Ülkü Ocaklarında Anıldı
Hocalı Katliamı 26. Yılında Ülkü Ocaklarında Anıldı
Osmancık Ülkü Ocakları Başkanlığı Hocalı Katliamının 26. Yıl dönümünü düzenledikleri program ile andı.
Gençlerden Birlik Mesajı
Gençlerden Birlik Mesajı
Osmancık Ülkü Ocaklarının Afrin Harekatında Kahramanca savaşan Mehmetçiklerimize destek olmak amacıyla başlattığı kampanyaya AK Gençlik ve TÜGVA´dan da destek geldi.
Şahiner´den dolandırıcılık uyarısı
Şahiner´den dolandırıcılık uyarısı
AK Parti Hükümeti tarafından köyden kente göçü önlemek için köyüne geri dönen çiftçi ailelere 300 damızlık koyun, koyunlara bakanlara ise asgari ücret üzerinden maaş verilmesini öngören teşvik paketi, bazı kötü niyetli kişilerin suiistimaline neden oluyor.
Filenin sultanlarına kahvaltılı teşekkür
Filenin sultanlarına kahvaltılı teşekkür
Beşlikoğlu İnşaat ve Emlak Sahibi Fatih Yel ve eşi Dr. Esra Yücel Yel, Çankırı´da düzenlenen Bayanlar Bölgesel Voleybol Ligi Final Grubu´nda oynadığı 3 maçı da kazanarak 2.Lig´e yükselen Osmancık Belediyespor Kız Voleybol Takımı sporcularıyla kahvaltıda bir araya geldi.
NÖBETÇİ ECZANE

12.03.2018 PAZARTESİ

SEÇİL ECZ. 611 88 66

13.03.2018 SALI

BİLGE ECZ. 600 10 08

14.03.2018 ÇARŞAMBA

DEVA ECZ. 611 98 99

15.03.2018 PERŞEMBE

OSMANCIK ECZ. 611 61 21

16.03.2018 CUMA

ESRA ECZ. 611 51 44

17.03.2018 CUMARTESİ

ŞİFA ECZ. 611 43 40

18.03.2018 PAZAR

DEMET ECZ. 611 73 98

 

SIKIŞTIRILMIŞ DOĞALGAZ (CNG) SATIN ALINACAKTIR
SIKIŞTIRILMIŞ DOĞALGAZ (CNG) SATIN ALINACAKTIR
K.Y.K ÇORUM İL MÜDÜRLÜĞÜ DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İLAN OSMANCIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN OSMANCIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
Mülkiyeti Belediyemize ait, Kızılırmak Mahallesi A. Menderes Caddesi 498 Ada 1 Parselde kayıtlı, 21 m² kapalı alana sahip tek katlı büfe ile toplam 500 m² açık alanına sahip Şevki DERİNDERE parkı 3(üç) yıllığına, 2886 Sayılı Yasanın 45.maddes
BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR ÇORUM ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR ÇORUM ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
Osmancık TSM ve Mecitözü TSM Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
İLAN OSMANCIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN OSMANCIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi 882 Ada 187 Parselde kayıtlı, Çorum Caddesinde bulunan Otobüs Terminalindeki 2 adet iliçi ve ilçeler arası, 7 adet şehirlerarası toplamda 9 adet otobüs yazıhanesi, 4 adet iş yeri (dükkan), 1 adet iş
ÜSTYAPI YAPIM İŞİ
ÜSTYAPI YAPIM İŞİ
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
SANAT YAPISI
SANAT YAPISI
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKULLARI 3. GRUP ONARIM İŞİ
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKULLARI 3. GRUP ONARIM İŞİ
ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
2017 YILI 35 KALEM SEBZE MEYVE ALIMI
2017 YILI 35 KALEM SEBZE MEYVE ALIMI
DEVLET HASTANESİ -OSMANCIK SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU
TEMEL EĞİTİM OKULLARI 3. GRUP ONARIM İNŞAATI İŞİ
TEMEL EĞİTİM OKULLARI 3. GRUP ONARIM İNŞAATI İŞİ
ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
SULAMA TESİSİ İŞİ YAPTIRILACAKTIR
SULAMA TESİSİ İŞİ YAPTIRILACAKTIR
ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
ZEYTİN ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ KAMİL DEPO BİNASI YAPIM
ZEYTİN ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ KAMİL DEPO BİNASI YAPIM
ÇORUM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ ZEYTİN ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ KAMİL DEPO BİNASI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
ÜST YAPI
ÜST YAPI
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
1 ADET YANGIN GÖZETLEME KULESİ YAPIM
1 ADET YANGIN GÖZETLEME KULESİ YAPIM
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
3.9039
EURO
4.8103
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çorum Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
19°
Pazar
Bulutlu
17°
Pazartesi
Parçalı bulutlu
15°
Salı
Parçalı bulutlu
13°
Çorum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:09 07:55 12:53 15:15 17:33 19:05
Denizin dibinde incilerle taşlar karışık olarak bulunurlar, övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunurlar

Mevlana
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3