‘Fetöcüler´in hainliği üzerinden cemaatler kavramı suçlanamaz´
AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya, Osmancık´ta faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları´nın temsilcileriyle “Güçlü Demokrasi, Güçlü Toplum” başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi.
Tarih: 22.6.2018 11:01:25

Osmancık eski Belediye Başkanı Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı yönetim kurulu üyesi Emin Serdar Kurşun´un moderatörlüğünü yaptığı toplantıda, hain FETÖ´cülerin toplumun STK ve cemaat yapısına verdiği zarar masaya yatırıldı.

15 Temmuz darbe ve işgal girişimi ile, toplumun önemli bir yapı taşını oluşturan cemaat ve STK´ları töhmet altında tutup, bu vesileyle toplumun değer ocaklarını söndürmek isteyen anlayıştan üzüntü duyan vakıf ve dernekler, kendilerini “Güçlü Demokrasi Güçlü Toplum” başlığıyla bir araya getiren AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya ile bir araya geldi.

Cumhur İttifakı´nın Osmancık Temsilcilerinden AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, MHP İlçe Başkanı Satılmış Karadağ ve BBP İlçe Başkanı Ceyhan Dölcü´nün hazır bulunduğu toplantıya Beşir Derneği, Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı, Meşveret Vakfı, Semerkand Vakfı ve Ravzanur İlim-Kültür Derneği temsilcileri katıldı.

Serdar Kurşun´un toplantının amacı ve usulü ile ilgili yaptığı selamlama konuşmasından sonra, katılımcılar sırasıyla söz alarak, konuya ilişkin görüş ve beklentilerini dile getirdi.

STK temsilcilerinin genel olarak ortak ifadesi, FETÖ´nün ortaya koyduğu hainliğin, din karşıtı fesat kesimlerce tüm STK yapılarına açık bir baskı ve düşmanlık olarak yansıdığı, toplumun bu travmadan bir an önce kurtulup, FETÖ´nün toplumda ulaşmayı arzu ettiği hedefin hayata geçmesine fırsat verilmemesi olarak belirtildi.

Konu ile ilgili söz alan BBP İlçe Başkanı Ceyhan Dölcü ; İnsanlarda olduğu gibi, insanlardan müteşekkil sosyal yapılarda da kırılmalar, ihanetler olabilir. Hayatın genel akışı içinde bu gibi olaylar mümkündür. Tarihte Hasan Sabbah´ın sapkın tariki Haşşaşiler´in cürümlerinden diğer Hak meşreplere atıflar yapılmamıştır ve bu Hak meşrepler yollarına devam etmişlerdir. “ dedi.

İnsanların dinden soğutulmasına yönelik bilinçli bir algı yürütüldüğünün altını çizen MHP İlçe Başkanı Satılmış Karadağ da konuşmasında şunları dile getirdi, “Milletimizin kutlu yürüyüşü Mevlevilik´le, Ahilik´le, Bektaşilik´le, Yesevilik´le nasıl devam ettiyse aynı şekilde güç birliğiyle devam edecektir. İki tip yaklaşım dikkatimi çekiyor;  birincisi dine diyanete mesafeli insanlarımızın eksik ve garazkar bilgilendirilmeleri sonucu insanımızın dinden diyanetten soğutulması,  ikincisi ise  dindar gözüküp de tasavvufa karşı olanların FETÖ argümanını kullanarak mütedeyyin kesim üzerinde sözüm ona baskı kurmaya çalışmalarıdır. Bunların ikisi de boş. Bu millet ariftir. Cumhur İttifakı´nın karşısında bulunanların bu konudaki istismara varan gayretlerini kınıyoruz. CHP´nin malum duruşu, İyi Parti´nin CHP tandanslı tavrı ve Saadet Partisi´nin siyasal bakışına göre tasavvufu hor gören yaklaşımı FETÖ´nün ekmeğine yağ sürüyor.”

İstişare ve bilgilendirme toplantısın da ortaya konan düşünceleri dikkatle takip eden  AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya; Türkiye´nin birlikte yaşama kültürün kadim bir kültür olduğuna işaret ederek, “Devletin bütün inanç guruplarına eşit mesafede durması olarak kabul ettiğimiz laikliği; milli ve yerli, kendinden emin, içi dışı bir, denetime açık ve bundan mutluluk duyan, tüm dini guruplara ki; Farklı dinden Rum Ortadoks, Ermeni, Süryani cemaatlerimiz olsun, farklı mezheplerden Hanefi, Şafi, Caferi mezhep sahiplerimiz olsun, farklı meşreplerden cemaatlerimiz Mevlevi, Bektaşi , Nakşibendi, Risale-i Nur tedrisatı, Kadiri gibi olsun; hatırasında ve istikbalinde bu milletle kader birliği yapmış, başka bir gücün taşeronluğunu yapmayan  tüm inanç gruplarimız partimiz için kıymetlidir. Ak parti vatandaşlarımızın dinlerini ve inançlarını öğrenmek maksadıyla teşkil ettikleri kurumları ve örgütlenmeleri desteklemektedir ve destekleyecektir. Bizim "Kadim birlikte yaşama kültürümüzü" kimse yıkamaz.” dedi.                  

 AK Parti´nin tüm inanç kesimlerinin hiçbir ayrımcılığa ve baskıya maruz kalmaksızın özgür bir şekilde inançlarını ve kimliklerini yaşamalarının  teminatı olduğunu söyleyen Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya, konuşmasında şunları söyledi, “Ancak; inanç gruplarının birbirleri üzerinde ve devlet sistemi üzerinde tahakküm kurmasına da izin verilemez. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi sonucunda olan da budur. Yargı kararlarını vermektedir. Bütün halkımız da bilmektedir ki hâlâ FETÖ elebaşısını temize çıkarmaya çalışan hainlere merhametimiz yoktur. Böyle merhametten ancak ve ancak maraz doğar.

Bu yapının için de bulunmaktan pişmanlık duyanlar için devletimizin müşfik yaklaşımı ortadadır. Böyle bir travma ortamında yargı sistemimizdeki aksaklıkları ki zor süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde abartarak bozgunculuk yapanları, milletimiz iyi bilmektedir.

AK Parti, 40 yıldır bu milletin sinesine saplanan sapkınlık hançerini söküp çıkarmıştır. Toplumun tüm sinir uçlarına kadar sirayet etmiş devasa bir kanser uru gibi inançlarımız başta olmak üzere tüm değerlerimizi öldürmeye kast etmiş olan bu hain yapının iç yüzü gözler önüne serildi ve geri dönülmez bir mücadele ile toplum bu hain yapıdan temizlendi. Bu konudaki mücadelemiz, en son FETÖ kalıntısı bile kalmayana kadar kararlılıkla devam edecektir.

Hükümetimiz yürüttüğü bu mücadele ile devletimizi, vatanımızı ve milletimizi geri dönülmez felaketlerden korumuştur. Hiç kimse bu hain yapının suçunu, bu milletin köklü tarihinde önemli hizmetleri bulunan cemaatlere yükleyemez. Tek derdi din düşmanlığı olan yapıların, FETÖ hainliğini öne sürerek, bu toplumun gerçek değerleri olarak gördüğümüz dernek ve vakıflara asla baskı kuramaz.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SGK merdivenleri faciaya davetiye çıkarıyor
SGK merdivenleri faciaya davetiye çıkarıyor
Osmancık´ta binlerce vatandaşa hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu´nun merdivenleri zamanla yıpranması nedeniyle çökme tehlikesi ile karşı karşıya.
Dikkatsizlik kaza yaptırdı; 4 yaralı
Dikkatsizlik kaza yaptırdı; 4 yaralı
Osmancık´ta Çorum Yolu Kavşağında meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 4 kişi yaralandı.
Otomobil öğrenciye çarptı
Otomobil öğrenciye çarptı
Osmancık Kamil Yolu Kavşağı´nda karşıdan karşıya geçmeye çalışan Sağlık Meslek Lisesi öğrencisine otomobil çarptı.
Evinin avlusunda intihar etti
Evinin avlusunda intihar etti
Osmancık´ta 73 yaşındaki Kasım Şerefoğlu, evinin avlusunda kendini iple asarak intihar etti.
Kemer takmayan sürücüler affedilmiyor
Kemer takmayan sürücüler affedilmiyor
İçişleri Bakanlığının talimatı ile tüm Türkiye´de başlatılan Emniyet Kemeri uygulaması Osmancık´ta şehir merkezinde de başlatıldı bu kapsamda kemer takmayan sürücüler affedilmiyor.
Gaziler Günü´nün 97. Yılı Osmancık´ta kutlandı
Gaziler Günü´nün 97. Yılı Osmancık´ta kutlandı
Osmancık´ta Gaziler Günü´nün 97. Yılı kalabalık katılım ile kutlandı.
Karataş´tan, Pazar ziyareti
Karataş´tan, Pazar ziyareti
Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Perşembe Pazarı´nı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.
KAYA GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
KAYA GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya Gaziler Gününü kutladı. Kaya, 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili yaptığı açıklamada “Tarihte devletler kuran bir millet olarak bu günümüzü şehit ve gazilerimize borçluyuz” dedi.
Osmancık´ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı
Osmancık´ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı
Osmancık´ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler 17 Ekim 2018 Pazartesi günü okullarda ders başı yapıldı.
En Güzel Ezanı Osmancıklı Genç Okudu
En Güzel Ezanı Osmancıklı Genç Okudu
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Ezanı En Güzel Okuma Yarışması´ Türkiye Birincisi Osmancıklı Saffet Çalış oldu.
Bakan Çorum İçin Talimat verdi
Bakan Çorum İçin Talimat verdi
AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile görüştü.
Milletvekili Kaya ve Başkan Karataş Yatırımları İnceledi OSMANCIK BÖLGENİN YILDIZI OLACAK
Milletvekili Kaya ve Başkan Karataş Yatırımları İnceledi OSMANCIK BÖLGENİN YILDIZI OLACAK
Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Hamza Karataş, Ak Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör ve partililer ilçedeki yatırımları inceledi.
Ülke Genelinde Huzur Türkiye Uygulaması
Ülke Genelinde Huzur Türkiye Uygulaması
İçişleri Bakanlığı talimatı ile tüm Türkiye´de eş zamanlı olarak huzur operasyonu yapıldı.
Çorum´a 9 uzman, 117 pratisyen
Çorum´a 9 uzman, 117 pratisyen
Çorum merkez ve ilçelerinde görev yapmak üzere 9 uzman 117 pratisyen hekim atandı.
Batman´a Osmancıklı dekan
Batman´a Osmancıklı dekan
Batman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanlığı´na hemşehrimiz Prof. Dr. Mahir Dursun atandı.
Şahiner´den çiftçilere önemli uyarı  “Çeltiklerinizin tamamını SATMAYIN”
Şahiner´den çiftçilere önemli uyarı “Çeltiklerinizin tamamını SATMAYIN”
Osmancık Ziraat Odası Başkanı Ali Osman Şahiner çiftçilere çeltiklerinin sadece ihtiyacı kadarını satmaları yönünde uyarılarda bulundu.
Felakete yol açmadan yenilenmeli
Felakete yol açmadan yenilenmeli
Osmancık Gürleyik Mahallesi Ergenekon Caddesi üzerinde bulunan köprü her şiddetli yağışlarda mahalle sakinlerini korkutuyor.
Okullarda güvenlik önlemi artırılacak
Okullarda güvenlik önlemi artırılacak
Osmancık Öğretmenevinde okul müdürleri ve muhtarların katıldığı ‘Okul Güvenliği Toplantısı´ gerçekleştirildi.
Hayvan Pazarı Kapatıldı
Hayvan Pazarı Kapatıldı
Osmancık´ta hayvan pazarı ikinci bir emre kadar kapatıldı
Polisi görünce kaçtı, ara sokakta yakalandı
Polisi görünce kaçtı, ara sokakta yakalandı
Osmancık´ta polis ekipleri Çorum´da yaralama olayına karışıp kaçan genci bir süre kovaladıktan sonra ara sokakta kıskıvrak yakaladı.
Dalgınlık kaza yaptırdı
Dalgınlık kaza yaptırdı
Osmancık´ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybederek otomobili duvara çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Milletvekili Kaya´dan Kamil Köyü´ne ziyaret
Milletvekili Kaya´dan Kamil Köyü´ne ziyaret
AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, Osmancık´ta Kamil Köyü´nü ziyaret ederek vatandaşlarla hasbıhal etti.
Koç Kuyumculuğa görkemli açılış
Koç Kuyumculuğa görkemli açılış
Osmancık´ta kuyumculuk sektöründe yeni bir yüz olan Koç Kuyumculuk görkemli bir törenle hizmete açıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi 95 yaşında
Cumhuriyet Halk Partisi 95 yaşında
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 95. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla İlçe Başkanı Sadık Eker açıklama yaptı.
Ata Sürücü Kursu´nda Psikoteknik Merkezi açıldı
Ata Sürücü Kursu´nda Psikoteknik Merkezi açıldı
Osmancık´ta faaliyet gösteren Kızılırmak Sürücü Kursu Kurucu Müdürü Ertan Yaşar Çorum´daki işletmesi olan Ata Sürücü Kursunda Psikoteknik Değerlendirme Merkezini hizmete açtı.
Koyunbaba´nın çizgi filmi yapılıyor
Koyunbaba´nın çizgi filmi yapılıyor
Osmancık Belediyesi, ilçenin simgelerinden olan Koyunbaba ile ilgili çizgi film hazırlatıyor.
Osmancık´ta silahsız düğün hassasiyeti
Osmancık´ta silahsız düğün hassasiyeti
Osmancık´ta bir düğünde, silahlı eğlencenin önlenmesi için uyarı afişi asıldı.
Zabıta Teşkilatı 192. Yılını kutladı
Zabıta Teşkilatı 192. Yılını kutladı
Zabıta Teşkilatının 192. Kuruluş yıldönümü sebebiyle Belediye Başkanı Hamza Karataş zabıta görevlileri ile bir araya geldi.
İntihara teşebbüs etti
İntihara teşebbüs etti
Osmancık, Çampınar Köyünde yaşayan 1 kişi ilaç içerek intihara teşebbüs etti.
Kaymakam´dan Coşkun´a ziyaret
Kaymakam´dan Coşkun´a ziyaret
Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun ve Jandarma Komutan Vekili Tevfik Kara Yüksekova´da yaralanan Özel Harekat Polisi Ramazan Coşkun´a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Pazar Yerini Su Bastı
Pazar Yerini Su Bastı
Osmancık´ta etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken sebze pazarı da yağıştan nasibini aldı.
Osmancık´ta yıldırım iki katlı ahşap evi kül etti
Osmancık´ta yıldırım iki katlı ahşap evi kül etti
Osmancık´a bağlı Kargı köyünde düşen yıldırım 2 katlı ahşap evin yanarak kül olmasına neden oldu.
Büyük Camide Elektrik Sorunu
Büyük Camide Elektrik Sorunu
Osmancık´ın en büyük camisi olan Büyük Caminin tuvaletleri elektriklerinin kesilmesi sebebiyle karanlıkta kaldı.
Telefon Telleri Kopunca Dünyayla İletişimleri Kesildi
Telefon Telleri Kopunca Dünyayla İletişimleri Kesildi
Osmancık´a bağlı Konaca köyünde çürüyen telefon direklerinin yıkılmasıyla kopan hatlar nedeniyle telefonlar ile internetin kesilmesine sebep oldu
At Yarışları Nefes Kesti
At Yarışları Nefes Kesti
Osmancık´ta Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Atlı Spor Kulübü işbirliğinde Rahvan At Yarışları düzenlendi. 12 kategoride yapılan yarışlara çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaya, halkla iç içe
Kaya, halkla iç içe
AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, gerek kendi memleketi Osmancık´ta, gerek diğer ilçelerde, gerekse Çorum merkezde her fırsatta halkla bir araya geliyor.
Ülkü Ocakları, köy okulları için seferber
Ülkü Ocakları, köy okulları için seferber
Osmancık Ülkü Ocakları, köy okullarında eğitim-öğretim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir kampanya başlattı.
Devrilen traktörün sürücüsü öldü
Devrilen traktörün sürücüsü öldü
Osmancık´ta devrilen traktörün altında kalıp ağır yaralanan sürücü Muzaffer Yedekçi hayatını kaybetti.
İçme suyu kuyusuna yakın olan fosseptik sağlığı tehdit ediyor
İçme suyu kuyusuna yakın olan fosseptik sağlığı tehdit ediyor
Osmancık´a bağlı Gökdere Köyü Kızılkaya Mahallesi sakinlerinin içme suyu kuyusuna yakın zamanda fosseptik çukurundan sızıntıların vatandaşın sağlığını tehdit ettiği iddia edildi.
Alkan´ın Yeri Değişmedi
Alkan´ın Yeri Değişmedi
471 kişilik 2018 yılı kaymakam kararnamesi, Resmi Gazetede yayımlandı. Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan´ın yeri değişmedi.
Osmancık´ta şehit acısı
Osmancık´ta şehit acısı
Kayseri Niğde karayolu üzerinde meydana gelen kazada Şehit olan Özgen Özge´nin anne tarafının Osmancıklı olduğu öğrenildi.
Büyük Zaferin 96. Yılı Törenle Kutlandı
Büyük Zaferin 96. Yılı Törenle Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı 96. yılında Atatürk Anıtına çelenk sunma programı ile kutlandı.
Yoğun çalışma kaza sayısını azalttı
Yoğun çalışma kaza sayısını azalttı
9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince D100 Karayolundaki yoğunluktan dolayı meydana gelen trafik kazalarında geçen yıla göre yaklaşık % 60 oranında azalma oldu.
Gecek Köyü´ne güneş enerji santrali kurulacak
Gecek Köyü´ne güneş enerji santrali kurulacak
Enerjide dışa bağımlılığı sonlandırmak için başlatılan çalışmalar kapsamında n Osmancık´a bağlı Gecek Köyü´ne güneş enerji santralleri kurulacak.
Ceylan ve Kaya´dan, esnaf turu
Ceylan ve Kaya´dan, esnaf turu
AK Parti MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Milletvekili Oğuzhan Kaya teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.
Lastikleri Yanan Tır Benzinliğe Girdi
Lastikleri Yanan Tır Benzinliğe Girdi
Osmancık´ ta seyir halindeyken lastikleri tutuşan tır benzinliğe girdi. Ekiplerin dikkatli müdahalesi ile samanlar ıslanmadan ve yangın büyümeden söndürüldü.
Akören´de Köylülerden Kamyonlara Tepki
Akören´de Köylülerden Kamyonlara Tepki
Osmancık´ın Akören Köyünde asfalt çalışmaları için mıcır taşıyan kamyonların köy merkezinde alt yapı problemlerine yol açtığını ve çocukların can güvenliğini tehlikeye attığını öne süren köy sakinleri yolu trafiğe kapattı.
19 yaşındaki gencin cesedi Kızılırmak´ta bulundu
19 yaşındaki gencin cesedi Kızılırmak´ta bulundu
Kızılırmak 19 yaşında bir genci daha yutarken nereden düştüğü belli olmayan gencin cesedi Kızıltepe Köyü yakınlarında bulundu.
NÖBETÇİ ECZANE

19.09.2018 ÇARŞAMBA

DERMAN ECZ. 611 40 59

20.09.2018 PERŞEMBE

BURCU ECZ. 611 99 00

21.09.2018 CUMA

KEMER ECZ. 611 34 34

22.09.2018 CUMARTESİ

TOPÇUOĞLU ECZ. 611 72 59

23.09.2018 PAZAR

SEÇİL ECZ. 611 88 66

DOLAR
6.1240
EURO
7.2057
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çorum Hava Durumu
Bugün
Güneşli
26°
11°
Çarşamba
Fırtına
12°
Perşembe
Bulutlu
13°
Cuma
Güneşli
21°
Çorum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:09 07:55 12:53 15:15 17:33 19:05
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5