‘Fetöcüler´in hainliği üzerinden cemaatler kavramı suçlanamaz´
AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya, Osmancık´ta faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları´nın temsilcileriyle “Güçlü Demokrasi, Güçlü Toplum” başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi.
Tarih: 22.6.2018 11:01:25

Osmancık eski Belediye Başkanı Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı yönetim kurulu üyesi Emin Serdar Kurşun´un moderatörlüğünü yaptığı toplantıda, hain FETÖ´cülerin toplumun STK ve cemaat yapısına verdiği zarar masaya yatırıldı.

15 Temmuz darbe ve işgal girişimi ile, toplumun önemli bir yapı taşını oluşturan cemaat ve STK´ları töhmet altında tutup, bu vesileyle toplumun değer ocaklarını söndürmek isteyen anlayıştan üzüntü duyan vakıf ve dernekler, kendilerini “Güçlü Demokrasi Güçlü Toplum” başlığıyla bir araya getiren AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya ile bir araya geldi.

Cumhur İttifakı´nın Osmancık Temsilcilerinden AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, MHP İlçe Başkanı Satılmış Karadağ ve BBP İlçe Başkanı Ceyhan Dölcü´nün hazır bulunduğu toplantıya Beşir Derneği, Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı, Meşveret Vakfı, Semerkand Vakfı ve Ravzanur İlim-Kültür Derneği temsilcileri katıldı.

Serdar Kurşun´un toplantının amacı ve usulü ile ilgili yaptığı selamlama konuşmasından sonra, katılımcılar sırasıyla söz alarak, konuya ilişkin görüş ve beklentilerini dile getirdi.

STK temsilcilerinin genel olarak ortak ifadesi, FETÖ´nün ortaya koyduğu hainliğin, din karşıtı fesat kesimlerce tüm STK yapılarına açık bir baskı ve düşmanlık olarak yansıdığı, toplumun bu travmadan bir an önce kurtulup, FETÖ´nün toplumda ulaşmayı arzu ettiği hedefin hayata geçmesine fırsat verilmemesi olarak belirtildi.

Konu ile ilgili söz alan BBP İlçe Başkanı Ceyhan Dölcü ; İnsanlarda olduğu gibi, insanlardan müteşekkil sosyal yapılarda da kırılmalar, ihanetler olabilir. Hayatın genel akışı içinde bu gibi olaylar mümkündür. Tarihte Hasan Sabbah´ın sapkın tariki Haşşaşiler´in cürümlerinden diğer Hak meşreplere atıflar yapılmamıştır ve bu Hak meşrepler yollarına devam etmişlerdir. “ dedi.

İnsanların dinden soğutulmasına yönelik bilinçli bir algı yürütüldüğünün altını çizen MHP İlçe Başkanı Satılmış Karadağ da konuşmasında şunları dile getirdi, “Milletimizin kutlu yürüyüşü Mevlevilik´le, Ahilik´le, Bektaşilik´le, Yesevilik´le nasıl devam ettiyse aynı şekilde güç birliğiyle devam edecektir. İki tip yaklaşım dikkatimi çekiyor;  birincisi dine diyanete mesafeli insanlarımızın eksik ve garazkar bilgilendirilmeleri sonucu insanımızın dinden diyanetten soğutulması,  ikincisi ise  dindar gözüküp de tasavvufa karşı olanların FETÖ argümanını kullanarak mütedeyyin kesim üzerinde sözüm ona baskı kurmaya çalışmalarıdır. Bunların ikisi de boş. Bu millet ariftir. Cumhur İttifakı´nın karşısında bulunanların bu konudaki istismara varan gayretlerini kınıyoruz. CHP´nin malum duruşu, İyi Parti´nin CHP tandanslı tavrı ve Saadet Partisi´nin siyasal bakışına göre tasavvufu hor gören yaklaşımı FETÖ´nün ekmeğine yağ sürüyor.”

İstişare ve bilgilendirme toplantısın da ortaya konan düşünceleri dikkatle takip eden  AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya; Türkiye´nin birlikte yaşama kültürün kadim bir kültür olduğuna işaret ederek, “Devletin bütün inanç guruplarına eşit mesafede durması olarak kabul ettiğimiz laikliği; milli ve yerli, kendinden emin, içi dışı bir, denetime açık ve bundan mutluluk duyan, tüm dini guruplara ki; Farklı dinden Rum Ortadoks, Ermeni, Süryani cemaatlerimiz olsun, farklı mezheplerden Hanefi, Şafi, Caferi mezhep sahiplerimiz olsun, farklı meşreplerden cemaatlerimiz Mevlevi, Bektaşi , Nakşibendi, Risale-i Nur tedrisatı, Kadiri gibi olsun; hatırasında ve istikbalinde bu milletle kader birliği yapmış, başka bir gücün taşeronluğunu yapmayan  tüm inanç gruplarimız partimiz için kıymetlidir. Ak parti vatandaşlarımızın dinlerini ve inançlarını öğrenmek maksadıyla teşkil ettikleri kurumları ve örgütlenmeleri desteklemektedir ve destekleyecektir. Bizim "Kadim birlikte yaşama kültürümüzü" kimse yıkamaz.” dedi.                  

 AK Parti´nin tüm inanç kesimlerinin hiçbir ayrımcılığa ve baskıya maruz kalmaksızın özgür bir şekilde inançlarını ve kimliklerini yaşamalarının  teminatı olduğunu söyleyen Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya, konuşmasında şunları söyledi, “Ancak; inanç gruplarının birbirleri üzerinde ve devlet sistemi üzerinde tahakküm kurmasına da izin verilemez. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi sonucunda olan da budur. Yargı kararlarını vermektedir. Bütün halkımız da bilmektedir ki hâlâ FETÖ elebaşısını temize çıkarmaya çalışan hainlere merhametimiz yoktur. Böyle merhametten ancak ve ancak maraz doğar.

Bu yapının için de bulunmaktan pişmanlık duyanlar için devletimizin müşfik yaklaşımı ortadadır. Böyle bir travma ortamında yargı sistemimizdeki aksaklıkları ki zor süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde abartarak bozgunculuk yapanları, milletimiz iyi bilmektedir.

AK Parti, 40 yıldır bu milletin sinesine saplanan sapkınlık hançerini söküp çıkarmıştır. Toplumun tüm sinir uçlarına kadar sirayet etmiş devasa bir kanser uru gibi inançlarımız başta olmak üzere tüm değerlerimizi öldürmeye kast etmiş olan bu hain yapının iç yüzü gözler önüne serildi ve geri dönülmez bir mücadele ile toplum bu hain yapıdan temizlendi. Bu konudaki mücadelemiz, en son FETÖ kalıntısı bile kalmayana kadar kararlılıkla devam edecektir.

Hükümetimiz yürüttüğü bu mücadele ile devletimizi, vatanımızı ve milletimizi geri dönülmez felaketlerden korumuştur. Hiç kimse bu hain yapının suçunu, bu milletin köklü tarihinde önemli hizmetleri bulunan cemaatlere yükleyemez. Tek derdi din düşmanlığı olan yapıların, FETÖ hainliğini öne sürerek, bu toplumun gerçek değerleri olarak gördüğümüz dernek ve vakıflara asla baskı kuramaz.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kızılırmak Islah Projesi sona yaklaştı
Kızılırmak Islah Projesi sona yaklaştı
Yaklaşık 45.9 milyon TL proje bedeliyle Osmancık´ın en büyük yatırımlarından birisi olarak hayata geçirilen Kızılırmak Islah Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Yalnız yaşayan vatandaş evinde ölü bulundu
Yalnız yaşayan vatandaş evinde ölü bulundu
Osmancık´ta Koyunbaba Mahallesi´nde yalnız yaşayan konuşma engelli Yakup Top evinde ölü bulundu.
Osmancık OSB´ye Yatırım
Osmancık OSB´ye Yatırım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıkladığı “İkinci 100 Günlük Eylem Planı”nda Çorum ile ilgili iki büyük yatırım yer aldı.
Öğrenciler, terör yapılanmalarına karşı uyarıldı
Öğrenciler, terör yapılanmalarına karşı uyarıldı
Çorum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Osmancık´ta eğitim gören lise öğrencilerine terör konulu bilgilendirme konferansı verildi.
Delege seçimi öncesi bilgilendirme toplantısı
Delege seçimi öncesi bilgilendirme toplantısı
Osmancık´ta 25 Aralık Salı günü yapılacak Ziraat Odası Delege seçimi öncesi çiftçiler oy kullanma konusunda bilgilendirildi.
Ülkücü Şehit Mehmet Çıplak mezarı başında anıldı
Ülkücü Şehit Mehmet Çıplak mezarı başında anıldı
Osmancık´ta 1977 yılında vurularak öldürülen 156. Ülkücü Şehit Mehmet Çıplak ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.
Gazetecilere İHA pilotu eğitimi
Gazetecilere İHA pilotu eğitimi
Çorum´da ve ilçelerinde görev yapan basın mensupları için ‘İnsansız Hava Aracı (İHA) Pilotu Eğitimi´ düzenlendi.
Epilepsi hastası şahıs evinde ölü bulundu
Epilepsi hastası şahıs evinde ölü bulundu
Osmancık´ta epilepsi hastası olduğu öğrenilen Selami Çevik, evinde ölü olarak bulundu.
Osmancık´ta “Kutül Amare Zaferi” Sahnelendi
Osmancık´ta “Kutül Amare Zaferi” Sahnelendi
Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi Kutül Amare Zaferi´ni tiyatroya taşıyarak izleyici ile buluşturdu.
Ormanlık alanda çok sayıda gelinlik bulundu
Ormanlık alanda çok sayıda gelinlik bulundu
Osmancık´ta ormanlık alanda vatandaşlar tarafından çok sayıda gelinlik bulundu.
Şehitler adına yaptırılan cami destek bekliyor
Şehitler adına yaptırılan cami destek bekliyor
Osmancık´a bağlı Öbektaş Köyü´nde inşaası süren Zeytin Dalı Harekatı Şehitleri Camii, hayırseverlerin desteğini bekliyor.
HAYATTAKİ EN PAHALI ŞEYLER BEDAVADIR
HAYATTAKİ EN PAHALI ŞEYLER BEDAVADIR
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi tarafından düzenlenen ‘ Topraklarımız Değil, Beyinlerimiz İşgal Ediliyor´ adlı söyleşiyi Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Akmeşe sundu.
Osmancık´ta kış lastiği uygulaması yapıldı
Osmancık´ta kış lastiği uygulaması yapıldı
Osmancık´ta D100 Karayolu üzerinde Bölge Trafik ekipleri tarafından ticari araçlar üzerinde zorunlu olan kış lastiği uygulaması yapıldı.
Özel öğrencilerden özel gösteri
Özel öğrencilerden özel gösteri
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Nenehatun Özel Eğitim Uygulama Okulu´nda öğrencilerin hazırladıkları gösteri izleyicilerden tam not aldı.
Dereboğazı Barajı Tamamlandı
Dereboğazı Barajı Tamamlandı
118 bin 350 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak Çorum Koçhisar Sulaması ve Osmancık ilçe merkezinin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak Çorum Osmancık Dereboğazı Barajı tamamlandı.
Muhtarlardan haftalık istişare toplantısı
Muhtarlardan haftalık istişare toplantısı
Osmancık Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Delibaş, yönetim üyeleri, Emekliler Derneği başkanı ve gazetecilerle bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleşti.
Osmancık´ta kaçak yapıların yıkımı devam ediyor
Osmancık´ta kaçak yapıların yıkımı devam ediyor
Osmancık´ta izinsiz ve ruhsatsız yapılan kaçak yapılar polis ekipleri eşliğinde zabıta ekipler tarafından yıkımına devam ediliyor.
Ülkü Ocakları´ndan Emniyet Müdürüne ziyaret
Ülkü Ocakları´ndan Emniyet Müdürüne ziyaret
Osmancık Ülkü Ocakları Başkanı Osman Nazif Kolukısa ve yönetim kurulu üyeleri Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun´u makamında ziyaret etti.
EKMEĞE GİZLİ ZAM
EKMEĞE GİZLİ ZAM
Osmancık´ta ekmek fiyatlarında değişiklik yapılmazken gramajı düşürülerek gizli zam yapıldı.
KIRKDİLİM YOLU 2020´DE TAMAMLANACAK
KIRKDİLİM YOLU 2020´DE TAMAMLANACAK
Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki ulaşımı kolaylaştıracak olan 11 projenin yapımına devam ediliyor.
"Edebin olmadığı yerde edebiyat biter"
"Edebin olmadığı yerde edebiyat biter"
Türk şiirinin ‘Beyaz Kartalı´ olarak bilinen Bahattin Karakoç, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi tarafından Osmancık´ta anıldı.
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN BAŞKAN KARATAŞ´A ZİYARET
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN BAŞKAN KARATAŞ´A ZİYARET
Eğitim-Bir-Sen Osmancık İlçe Temsilciliği Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş´ı ziyaret etti.
Osmancık Gazetesi 10. Yılını kutladı
Osmancık Gazetesi 10. Yılını kutladı
2009 yılında yayın hayatına başlayan Osmancık Gazetesi 10. Yılını Tabiat Park´ta verilen yemekle kutladı.
Gazetemiz 10 yaşında
Gazetemiz 10 yaşında
Osmancık´ta 26 Kasım 2009 tarihinde yayınlanan ilk sayımızı okuyucuyla buluşturduğumuz gazetemiz 9 yılı geride bırakarak 10. yılına girdi
Şehit Aybüke öğretmen mezarı başında anıldı
Şehit Aybüke öğretmen mezarı başında anıldı
Batman´ın Kozluk ilçesindeki terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, Osmancık´ta mezarı başında anıldı.
"Öğretmenlerimiz her türlü övgüye ve takdire layıktır"
"Öğretmenlerimiz her türlü övgüye ve takdire layıktır"
AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle mesaj yayımladı.
Osmancık´ta Mevlidi Nebi Haftası Kutlandı
Osmancık´ta Mevlidi Nebi Haftası Kutlandı
Osmancık´ta Mevlidi Nebi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Osmancık´ta polisten kan bağışı
Osmancık´ta polisten kan bağışı
Osmancık´ta polis memurları Kızılay´a kan bağışında bulundu.
Osmancık´ta kaçak yapılar yıkıldı
Osmancık´ta kaçak yapılar yıkıldı
Osmancık´ta izinsiz ve ruhsatsız yapılan kaçak yapılar polis ekipleri eşliğinde zabıta ekipler tarafından yıkıldı.
İl Milli Eğitim´den Aybüke´nin Mezarına Ziyaret
İl Milli Eğitim´den Aybüke´nin Mezarına Ziyaret
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın´ın mezarını ziyaret etti.
Bisiklet sürücüsü ölümden döndü
Bisiklet sürücüsü ölümden döndü
Osmancık´ta otomobil ile bisikletin çarpışması sonucu bisiklet sürücüsü ölümden döndü.
OSMİAD YÖNETİMİNDEN BAŞKAN KARATAŞ´A ZİYARET
OSMİAD YÖNETİMİNDEN BAŞKAN KARATAŞ´A ZİYARET
Osmancık İş Adamları Derneği (OSMİAD) yönetimi Belediye Başkanı Hamza Karataş´ı ziyaret etti.
Söktüler, çalamadan kaçtılar
Söktüler, çalamadan kaçtılar
Osmancık´ta yapımı devam eden bir inşaata giren kablo hırsızları söktükleri kabloları çalamadan kaçtı.
TMO çeltik alımına başladı
TMO çeltik alımına başladı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 15 Kasım 2018 tarihi itibarıyla çeltik alımına başladı.
Muhtarlar Doğalgaz Şikayetleri Konusunda Bilgilendirildi
Muhtarlar Doğalgaz Şikayetleri Konusunda Bilgilendirildi
Çorumgaz Genel Müdürü Kasım Kahraman Osmancık´ta muhtarlarla biraraya gelerek doğalgaz kullanamayan vatandaşların şikayetleri hakkında bilgilendirdi.
Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesinden Yatırım Sözü
Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesinden Yatırım Sözü
AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu ve Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Acar Sertaç Komşuoğlu ile görüştü.
Ata´yı Saygıyla Andık
Ata´yı Saygıyla Andık
Vefatının 80. Yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm yurtta saygı ile anıldı.
Irmak Balık Lokantası Açıldı
Irmak Balık Lokantası Açıldı
Osmancık´ta büyük eksikliği hissedilen ilk balık lokantası olan “Irmak Balıkevi” dualarla hizmete açıldı.
Ülke Genelinde Huzur Türkiye Uygulaması
Ülke Genelinde Huzur Türkiye Uygulaması
İçişleri Bakanlığı talimatı ile tüm Türkiye´de eş zamanlı olarak huzur uygulamasının sekizincisi yapıldı.
Osmancık´ta 15 milyonluk eroin yakalandı
Osmancık´ta 15 milyonluk eroin yakalandı
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Osmancık´ta yapılan operasyonda 15 milyonluk eroin ele geçirildi.
Lastiği patlayan otomobil beş takla attı
Lastiği patlayan otomobil beş takla attı
Osmancık´ta seyir halindeyken lastiği patlayan otomobilin takla atarak 40 metre sürüklendikten sonra tarlaya devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı.
Gençlerden örnek duyarlılık
Gençlerden örnek duyarlılık
İstanbul Çorum Dernekler Federasyonu (ÇORDEF) Gençlik Kolları, “Fidanlarımız Üşümesin” projesi ile Çorum´da bulunan köy okullarına bot dağıttı.
Hayvan satmaya çağırdılar, darp edip parasını aldılar
Hayvan satmaya çağırdılar, darp edip parasını aldılar
Osmancık´ta kasaplık ve hayvan alım satımı yapan Mürsel Özdemir iddiasına göre hayvan satma bahanesi ile çağırıldığı köyde elleri ve ayakları bağlanılarak kendisi darp ve parası gasp edildi.
Karataş´tan vekillere ziyaret
Karataş´tan vekillere ziyaret
Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Başkan Yardımcısı Kadir Eskiadam ve Ferhat Zeytinli ile birlikte AK Parti Çorum Milletvekillerini ziyaret etti.
İş Adamları Fatih Ergün´ü Başkan Seçti
İş Adamları Fatih Ergün´ü Başkan Seçti
Osmancık İş Adamları Derneği (OSMİAD) olağanüstü genel kurulda Başkanlığa Fatih Ergün seçildi.
Koyunbaba´nın Hayatı Çizgi Film Oldu
Koyunbaba´nın Hayatı Çizgi Film Oldu
Osmancık Belediyesi Koyunbaba Hazretlerinin hayatını konu alan çizgi film yaptırdı. Çizgi filmin ilk gösterimi Koyunbaba Çocuk Şenliği adı altında ilçedeki ilkokul çocuklarına izletildi.
Ülkü Ocakları 29 Ekim´i Basın Açıklamasıyla Kutladı
Ülkü Ocakları 29 Ekim´i Basın Açıklamasıyla Kutladı
Osmancık Ülkü Ocakları Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
TÜGVA´dan Rektöre Ziyaret
TÜGVA´dan Rektöre Ziyaret
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Osmancık İlçe Temsilcisi Arif Emre Gökel ve beraberindeki heyet Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan´ı ziyaret etti.
DOLAR
5.3504
EURO
6.0839
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çorum Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
Perşembe
Bulutlu
Cuma
Bulutlu
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

İMAM-I AZAM (R.A)