‘Fetöcüler´in hainliği üzerinden cemaatler kavramı suçlanamaz´
AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya, Osmancık´ta faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları´nın temsilcileriyle “Güçlü Demokrasi, Güçlü Toplum” başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi.
Tarih: 22.6.2018 11:01:25/ 860okunma / 0yorum

Osmancık eski Belediye Başkanı Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı yönetim kurulu üyesi Emin Serdar Kurşun´un moderatörlüğünü yaptığı toplantıda, hain FETÖ´cülerin toplumun STK ve cemaat yapısına verdiği zarar masaya yatırıldı.

15 Temmuz darbe ve işgal girişimi ile, toplumun önemli bir yapı taşını oluşturan cemaat ve STK´ları töhmet altında tutup, bu vesileyle toplumun değer ocaklarını söndürmek isteyen anlayıştan üzüntü duyan vakıf ve dernekler, kendilerini “Güçlü Demokrasi Güçlü Toplum” başlığıyla bir araya getiren AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya ile bir araya geldi.

Cumhur İttifakı´nın Osmancık Temsilcilerinden AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, MHP İlçe Başkanı Satılmış Karadağ ve BBP İlçe Başkanı Ceyhan Dölcü´nün hazır bulunduğu toplantıya Beşir Derneği, Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı, Meşveret Vakfı, Semerkand Vakfı ve Ravzanur İlim-Kültür Derneği temsilcileri katıldı.

Serdar Kurşun´un toplantının amacı ve usulü ile ilgili yaptığı selamlama konuşmasından sonra, katılımcılar sırasıyla söz alarak, konuya ilişkin görüş ve beklentilerini dile getirdi.

STK temsilcilerinin genel olarak ortak ifadesi, FETÖ´nün ortaya koyduğu hainliğin, din karşıtı fesat kesimlerce tüm STK yapılarına açık bir baskı ve düşmanlık olarak yansıdığı, toplumun bu travmadan bir an önce kurtulup, FETÖ´nün toplumda ulaşmayı arzu ettiği hedefin hayata geçmesine fırsat verilmemesi olarak belirtildi.

Konu ile ilgili söz alan BBP İlçe Başkanı Ceyhan Dölcü ; İnsanlarda olduğu gibi, insanlardan müteşekkil sosyal yapılarda da kırılmalar, ihanetler olabilir. Hayatın genel akışı içinde bu gibi olaylar mümkündür. Tarihte Hasan Sabbah´ın sapkın tariki Haşşaşiler´in cürümlerinden diğer Hak meşreplere atıflar yapılmamıştır ve bu Hak meşrepler yollarına devam etmişlerdir. “ dedi.

İnsanların dinden soğutulmasına yönelik bilinçli bir algı yürütüldüğünün altını çizen MHP İlçe Başkanı Satılmış Karadağ da konuşmasında şunları dile getirdi, “Milletimizin kutlu yürüyüşü Mevlevilik´le, Ahilik´le, Bektaşilik´le, Yesevilik´le nasıl devam ettiyse aynı şekilde güç birliğiyle devam edecektir. İki tip yaklaşım dikkatimi çekiyor;  birincisi dine diyanete mesafeli insanlarımızın eksik ve garazkar bilgilendirilmeleri sonucu insanımızın dinden diyanetten soğutulması,  ikincisi ise  dindar gözüküp de tasavvufa karşı olanların FETÖ argümanını kullanarak mütedeyyin kesim üzerinde sözüm ona baskı kurmaya çalışmalarıdır. Bunların ikisi de boş. Bu millet ariftir. Cumhur İttifakı´nın karşısında bulunanların bu konudaki istismara varan gayretlerini kınıyoruz. CHP´nin malum duruşu, İyi Parti´nin CHP tandanslı tavrı ve Saadet Partisi´nin siyasal bakışına göre tasavvufu hor gören yaklaşımı FETÖ´nün ekmeğine yağ sürüyor.”

İstişare ve bilgilendirme toplantısın da ortaya konan düşünceleri dikkatle takip eden  AK Parti Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya; Türkiye´nin birlikte yaşama kültürün kadim bir kültür olduğuna işaret ederek, “Devletin bütün inanç guruplarına eşit mesafede durması olarak kabul ettiğimiz laikliği; milli ve yerli, kendinden emin, içi dışı bir, denetime açık ve bundan mutluluk duyan, tüm dini guruplara ki; Farklı dinden Rum Ortadoks, Ermeni, Süryani cemaatlerimiz olsun, farklı mezheplerden Hanefi, Şafi, Caferi mezhep sahiplerimiz olsun, farklı meşreplerden cemaatlerimiz Mevlevi, Bektaşi , Nakşibendi, Risale-i Nur tedrisatı, Kadiri gibi olsun; hatırasında ve istikbalinde bu milletle kader birliği yapmış, başka bir gücün taşeronluğunu yapmayan  tüm inanç gruplarimız partimiz için kıymetlidir. Ak parti vatandaşlarımızın dinlerini ve inançlarını öğrenmek maksadıyla teşkil ettikleri kurumları ve örgütlenmeleri desteklemektedir ve destekleyecektir. Bizim "Kadim birlikte yaşama kültürümüzü" kimse yıkamaz.” dedi.                  

 AK Parti´nin tüm inanç kesimlerinin hiçbir ayrımcılığa ve baskıya maruz kalmaksızın özgür bir şekilde inançlarını ve kimliklerini yaşamalarının  teminatı olduğunu söyleyen Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya, konuşmasında şunları söyledi, “Ancak; inanç gruplarının birbirleri üzerinde ve devlet sistemi üzerinde tahakküm kurmasına da izin verilemez. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi sonucunda olan da budur. Yargı kararlarını vermektedir. Bütün halkımız da bilmektedir ki hâlâ FETÖ elebaşısını temize çıkarmaya çalışan hainlere merhametimiz yoktur. Böyle merhametten ancak ve ancak maraz doğar.

Bu yapının için de bulunmaktan pişmanlık duyanlar için devletimizin müşfik yaklaşımı ortadadır. Böyle bir travma ortamında yargı sistemimizdeki aksaklıkları ki zor süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde abartarak bozgunculuk yapanları, milletimiz iyi bilmektedir.

AK Parti, 40 yıldır bu milletin sinesine saplanan sapkınlık hançerini söküp çıkarmıştır. Toplumun tüm sinir uçlarına kadar sirayet etmiş devasa bir kanser uru gibi inançlarımız başta olmak üzere tüm değerlerimizi öldürmeye kast etmiş olan bu hain yapının iç yüzü gözler önüne serildi ve geri dönülmez bir mücadele ile toplum bu hain yapıdan temizlendi. Bu konudaki mücadelemiz, en son FETÖ kalıntısı bile kalmayana kadar kararlılıkla devam edecektir.

Hükümetimiz yürüttüğü bu mücadele ile devletimizi, vatanımızı ve milletimizi geri dönülmez felaketlerden korumuştur. Hiç kimse bu hain yapının suçunu, bu milletin köklü tarihinde önemli hizmetleri bulunan cemaatlere yükleyemez. Tek derdi din düşmanlığı olan yapıların, FETÖ hainliğini öne sürerek, bu toplumun gerçek değerleri olarak gördüğümüz dernek ve vakıflara asla baskı kuramaz.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Osmancık´ta seçim güvenliği toplantısı yapıldı
Osmancık´ta seçim güvenliği toplantısı yapıldı
31 Mart´ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin, Osmancık ilçe genelinde huzur ve güven ortamında yapılmasına yönelik "Seçim Güvenliği Toplantısı" düzenlendi.
Çanakkale şehitleri Osmancık´ta anıldı
Çanakkale şehitleri Osmancık´ta anıldı
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi´nin 104.yılı dolayısıyla Osmancık´ta anma törenleri düzenlendi.
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti´nden şehitlerin anısına zeytin fidanı
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti´nden şehitlerin anısına zeytin fidanı
Osmancık belediyesi ve Osmancık Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıldönümü dolayısıyla şehit düşen askerimizin anısına zeytin fidanı dikildi.
TÜGVA Osmancık şubesinden basın açıklaması
TÜGVA Osmancık şubesinden basın açıklaması
Osmancık´ta Ulu Cami´de bir araya gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü´nde İstanbul Taksim´de düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü´nü ve Yeni Zelanda´da cuma namazı sırasında iki camiye gerçekleştirilen silahlı saldırıyı protesto etti.
Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği yeni yerinde
Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği yeni yerinde
Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Osmancık Belediyesi tarafından tahsis edilen Şehit Üst. Sebahattin Öremiş Caddesi üzerinde belediyeye ait yeni yerine taşındı.
Osmancık´ın ilk kapalı yüzme havuzu ve spor salonunu gezdiler
Osmancık´ın ilk kapalı yüzme havuzu ve spor salonunu gezdiler
Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim yapımı tamamlanan kapalı yüzme havuzu ve spor salonunu gezdi.
Başhekim Babayiğit´ten 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Başhekim Babayiğit´ten 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Osmancık Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Halise Babayiğit, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İYİ Parti İlçe Başkanı´nın Sosyal Medya Hesabı´nı Klonladılar
İYİ Parti İlçe Başkanı´nın Sosyal Medya Hesabı´nı Klonladılar
İYİ Parti Osmancık İlçe Başkanı Mustafa Boyacı´nın sosyal medya hesabı klonlandı.
Karakaşlar Aytemiz Petrol Faaliyete Başladı
Karakaşlar Aytemiz Petrol Faaliyete Başladı
Çorum Caddesinde Karakaşlar tarafından devralınan Aytemiz Petrol Akaryakıt İstasyonu tekrar faaliyet vermeye başladı.
Osmancık´ta şüpheli ölüm
Osmancık´ta şüpheli ölüm
Osmancık´ta bir kişi evinde ölü bulundu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Çorum´u Ziyaret Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Çorum´u Ziyaret Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Çorum´u Ziyaret Etti
Eski Hastanede Yangın Paniği
Eski Hastanede Yangın Paniği
Gemici Mahallesi´nde bulunan eski Devlet Hastanesi binasında yangın ihbarı ekipleri harekete geçirdi.
Ülkücüler “Hocalı Katliamı´nı Unutmadı
Ülkücüler “Hocalı Katliamı´nı Unutmadı
Hocalı Katliamı´nın yıldönümü münasebetiyle Osmancık Ülkü Ocakları anma programı düzenleyecek.
Yazarımızın cezası kaldırıldı
Yazarımızın cezası kaldırıldı
Gazetemiz yazarlarından Muharrem Yıldız hakkında yapılan disiplin soruşturması sonucunda aylıktan kesme cezası hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edildi.
450 bin TL Ödeyerek Eski Hastaneyi Yıkacak
450 bin TL Ödeyerek Eski Hastaneyi Yıkacak
Eski Devlet Hastanesi yıkım ihalesi Osmancık Belediye Encümeni huzurunda 25 Şubat 2019 tarihinde yapılan ihaleye 65 firma katıldı. İhale 450 bin liraya Ankara´dan bir firmaya verildi.
Aslan Görünümlü Yavru İlgi Odağı Oldu
Aslan Görünümlü Yavru İlgi Odağı Oldu
Osmancık´taki aslan görünümlü köpek yavrusu ilgi odağı oldu.
Şevket Erzen´e şükran beratı
Şevket Erzen´e şükran beratı
Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu 29. Dönem 10. Toplantısı önceki gün yapılan oturumla sona erdi.
Devlet Hastanesi Yıkılıyor
Devlet Hastanesi Yıkılıyor
Uzun yıllar Osmancık´ta hizmet veren Osmancık eski Devlet Hastanesi binasının yıkılacağı öğrenildi.
Bakan Kasapoğlu, Çorum´da 3 Okulun Açılışını Yaptı
Bakan Kasapoğlu, Çorum´da 3 Okulun Açılışını Yaptı
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve beraberindeki heyet bir dizi açılış ve toplantılar için Çorum´a ziyarete gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu´nu Sungurlu´da karşıladı.
TAZİYE MESAJI
TAZİYE MESAJI
Derneğimiz Üyesi Cemal Ulusoy Hocamızı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Otomobil Bahçeye Düştü: 2 Yaralı
Otomobil Bahçeye Düştü: 2 Yaralı
Osmancık´ta otomobilin yoldan çıkarak bahçeye düştüğü kazada 2 kişi yaralandı.
Emekli öğretmen Cemal Ulusoy vefat etti
Emekli öğretmen Cemal Ulusoy vefat etti
Emekli öğretmen Cemal Ulusoy vefat etti
Emekli ormancı Arif Yaslı vefat etti
Emekli ormancı Arif Yaslı vefat etti
Emekli ormancı Arif Yaslı vefat etti
MHP eski ilçe başkanı Yusuf Başkemer annesini toprağa verdi
MHP eski ilçe başkanı Yusuf Başkemer annesini toprağa verdi
MHP eski ilçe başkanı Yusuf Başkemer´in annesi son yolculuğuna uğurlandı.
Süleyman (Derviş) Başaran vefat etti
Süleyman (Derviş) Başaran vefat etti
Osmancık Çampınarlı hemşehrimiz Süleyman (Derviş) Başaran vefat etti.
MHP eski ilçe başkanı Yusuf Başkemer´in annesi vefat etti
MHP eski ilçe başkanı Yusuf Başkemer´in annesi vefat etti
MHP eski ilçe başkanı Yusuf Başkemer´in annesi vefat etti
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Osmancık´ta Mevlide Katıldı
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Osmancık´ta Mevlide Katıldı
Fırat Kalkanı Harekatında 20 Şubat 2017 tarihinde yaralanan, sonrasında kaldırıldığı Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde şehit düşen Piyade Astsubay Yunus İşcan için Osmancık´ta Mevlid-i Şerif okutuldu.
Validen Dodurga´ya Ziyaret
Validen Dodurga´ya Ziyaret
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ilçe ziyaretleri kapsamında Dodurga´da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Osmancık´ta Çakıroğlu anıldı
Osmancık´ta Çakıroğlu anıldı
Osmancık Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı tarafından 2015 yılında Ege Üniversitesi´nde çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için anma etkinliği düzenlendi.
Başkan Pazarda Bez Çanta Dağıttı
Başkan Pazarda Bez Çanta Dağıttı
Osmancık Belediyesi semt pazarları ve aktif alışveriş noktalarında dağıtılmak üzere 8 bin bez çanta yaptırdı. Bez çantalar Perşembe pazarında dağıtılmaya başlandı.
Gazeteciler Cemiyeti´nden Vali Çiftçi ´ye Ziyaret
Gazeteciler Cemiyeti´nden Vali Çiftçi ´ye Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim ve yönetim kurulu üyeleri Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ‘ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar diledi.
İşte Çorum´da en çok tercih edilen bebek isimleri
İşte Çorum´da en çok tercih edilen bebek isimleri
Çorum´da kız bebeklere en fazla Zeynep, erkek bebeklere ise en fazla Ömer Asaf ismi verildi.
Başkan Karataş, Belediye Meclis Üyeleri ile Bir Araya Geldi
Başkan Karataş, Belediye Meclis Üyeleri ile Bir Araya Geldi
Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.
Osmancık´ta Doğu Türkistan eylemi
Osmancık´ta Doğu Türkistan eylemi
Çin´in Doğu Türkistan da uyguladığı şiddet, Osmancık´ta protesto edildi.
Osmancık´ta bir evde yangın
Osmancık´ta bir evde yangın
Osmancık´a bağlı İncesu Köyü´ndeki bir evde yangın çıktı. Ev, çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.
Anaokulu Öğrencilerin İtfaiye Müdürlüğü Ziyareti
Anaokulu Öğrencilerin İtfaiye Müdürlüğü Ziyareti
Anaokulu Öğrencilerin İtfaiye Müdürlüğü Ziyareti
Çiçekçilerde 14 Şubat yoğunluğu
Çiçekçilerde 14 Şubat yoğunluğu
Çiçekçilerde 14 Şubat yoğunluğu
Osmancık´ta kan bağışı kampanyası
Osmancık´ta kan bağışı kampanyası
Osmancık´ta vatandaşlar, lösemi hastası genç hemşerileri için başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyasına destek verdi.
Palyatif hastalarına yemekli moral
Palyatif hastalarına yemekli moral
Osmancık Devlet Hastanesi´nde bulunan palyatif servisinde düzenlenen çeşitli sosyal etkinliklerle, hastaların moralleri yüksek tutulmaya çalışılıyor.
Ali Özüdoğru Görevinden Alındı
Ali Özüdoğru Görevinden Alındı
Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru´nun görevinden alındığı belirtildi.
Osmancık´ta “Yaya Öncelikli Trafik” etkinliği
Osmancık´ta “Yaya Öncelikli Trafik” etkinliği
Osmancık´ta trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla “Yaya Öncelikli Trafik Etkinliği” gerçekleştirildi.
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Başkan Karataş´a Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Başkan Karataş´a Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş´ı makamında ziyaret etti.
Ziraat Odası Başkanı Şahiner Mazbatasını Aldı
Ziraat Odası Başkanı Şahiner Mazbatasını Aldı
Osmancık Ziraat Odası Başkanı Ali Osman Şahiner yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İlçe Seçim Kurulu´ndan mazbatasını aldı.
Yozgat-Çorum Tedarik Zinciri Toplantısı Gerçekleştirildi
Yozgat-Çorum Tedarik Zinciri Toplantısı Gerçekleştirildi
Yozgat-Çorum Tedarik Zinciri Toplantısında iş dünyasının temsilcilerine seslenen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ekonomik kalkınma ile ilgili hedefler hakkında açıklamalarda bulundu.
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Emniyet Müdürü Vurgun´a Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Emniyet Müdürü Vurgun´a Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi Osmancık İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun´u makamında ziyaret etti.
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Kaymakam Alkan´a Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Kaymakam Alkan´a Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi Kaymakam Hakan Alkan´ı makamında ziyaret etti.
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti´nden BİK Müdürüne Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti´nden BİK Müdürüne Ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim ve yönetim kurulu üyeleri Basın İlan Kurumu Çorum Şube Müdürü Osman Bolluk´u makamında ziyaret etti.
Osmancık pirincine coğrafi tescil
Osmancık pirincine coğrafi tescil
AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya Osmancık Pirincine coğrafi tescil alınması için girişimlerde bulundu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim?siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)