Türk Eğitim Sen´den Anlamlı Dilekçe
Türk Eğitim Sen Osmancık Şube Başkanlığı basın açıklaması yaparak Aybüke Yalçın´ın isminin Osmancık´ta bir okula verilmesini istedi.
Tarih: 12.6.2017 15:05:54

Türk Eğitim Sen Osmancık Şube Başkanı Mustafa Potuk ve sendika üyeleri Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Şehit Şenay Aybüke Yalçın´ın Osmancık´ta mevcut bir okula verilmesini talep ettiler. Konu ile ilgili hazırladıkları dilekçeyi Kaymakam Fikret Zaman´a sunan heyet sonrasında açıklama yaptı. Başkan Mustafa Potuk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Çok değil daha üç gün önce bir eğitim öğretim yılını daha layıkıyla sona erdirmenin haklı gururunu Türkiye´deki bütün öğretmenler gibi bizler de yaşadık ve de çok mutlu olduk. Tıpkı Batman Kozluk´ta bizimle beraber bu mutluluğu hayatında daha ilk kez yaşayan genç öğretmenimiz, hemşerimiz Aybüke gibi. Öğrencilerimize karnelerimizi dağıtmış, onlarla vedalaşmış, onların başarılarıyla gurur duymuş ve icra ettiği bu kutsal işi layıkıyla yapma hazzına erişen her insan gibi evimize huzurla dönmüştük. Ama ne var ki bizler, bu mutluluğu ve huzuru yaşadığımız anlarda bizim mutluluğumuza ve huzurumuza göz diken hain soysuzların daha hayatının baharında, mesleğinin henüz başında olan bir tomurcuğa, Aybükemize, namlu doğrulttuğunu ve onu bizden kopardıklarını nereden bilebilirdik ki?

Türk Milletinin bir mensubu olmanın gururuyla, Atatürk´ün ilke ve inkılaplarıyla aydınlanan ve onun izinde yürümeyi ilke edinen Mustafa Kemal´in kızı Aybüke, geleceği inşa etmek için eğitim ordusuna katılmıştı. O, Türk Milletinin aydınlık geleceğine inanıyordu. İnandığı bu aydınlık geleceği inşa etmek için evinden yüzlerce kilometre uzağa, Batman´a bir saniye bile düşünmeden gitti. İlk eğitim öğretim yılını başarıyla tamamlamış, Batman Kozluk´ta geçirdiği kısa sürede altına imza attığı projelerle bölgede adından sıkça söz ettirmişti. Eğitim öğretim yılının sona ermesiyle öğrencilerine kısa süreliğine veda etmiş ve onlarla Eylül´de tekrar buluşmak üzere sözleşmişlerdi. Aybüke´nin daha çok yapacağı şey, daha çok söyleyeceği vardı. Aybüke, evine dönecekti. Dönüş biletini bile almıştı.  Ama vatansız hainler buna izin vermedi. Aybüke ailesine, evine ve arkadaşlarına olan özlemiyle şen şakrak geri dönmek isterken al bayrağa sarılı tabutla geri döndü. Yüreğimiz yandı. Hainler ondan bize çocuk gülüşünü bıraktılar. Çiçeğimizi soldurdular, çiçeğimizi kopardılar. Onu bizden koparan hainler şunu bilsin ki and olsun çiçeğimiz soldu diye biz bahara küsmeyeceğiz. Milli Eğitim meşalesi asla sönmeyecek, ilelebet yanmaya devam edecektir. Yarınlardan ümidimiz asla kaybolmadı. Çünkü biz, geleceğin yalnız ve yalnız eğitimle geleceğine inanıyoruz.

Şenay Aybüke öğretmenimizin şehadeti yalnızca Osmancık´ın değil, bütün Türkiye´nin ve büyük Türk Milletinin kalbinde asla onarılmayacak, derin bir yara açmıştır. Devletimizin zirvesi de dâhil yediden yetmişe herkes yaşadığı derin üzüntüyü dile getirmiştir. Şenay Aybüke öğretmenimiz, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz Türk Milli Eğitim camiasının hain teröre kurban verdiği 151 şehit, ilçemizin ise ilk kadın şehididir. Şehit öğretmenimizin aziz hatırasını yaşatmak, emanetine sahip çıkmak, hepimizin gurur duyduğu kahraman şehidimizin adını gelecek nesillere aktarmak ve ölümsüzleştirmek bizlerin asli görevi olduğu, temsil ettiğimiz teşkilatımızın ve ilçemizdeki 249 üyemizin ortak kanaatidir.

Şehidimizin adının görev yaptığı ilk ve son okul olan Batman ili Kozluk ilçesindeki Çok Programlı Anadolu Lisesi´ne verileceği bilgisini basından aldık. Batman´da uygulamaya konulacak olan bu yerinde kararın, şehidimizin memleketi ve ebedi istirahatgâhı olan Osmancık ilçemizde de uygulanmasının sadece ilçe halkını değil, bütün Milli Eğitim camiasını ve büyük Türk Milletini fazlasıyla mutlu edeceği kanaatindeyiz.

Dün burada yapılan törende Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, Aybükelerin anısını ebediyen yaşatılacağını dile getirmişti. Sayın bakanımızın dile getirdiği bu uygulamanın ivedikle hayata geçirilmesi yerinde bir karar olacaktır.

Osmancık Türk Eğitim-Sen camiası olarak aziz şehidimiz Şenay Aybüke Yalçın´ın adının ilçemizde bulunan Osmancık Ortaokulu´na, Gemici İlkokulu´na veya yetkililerimizce uygun görülecek olan bir başka okulumuza verilmesini ve bu sayede ilçemizde şehidimizin aziz hatırasının her daim canlı tutulmasını Osmancık Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilciliği ve üyeleri olarak talep ediyoruz.

Al yazması şimdi AL BAYRAK olmuş...

Kim diyebilir; Aybüke toprak olmuş?

Al bayrak altında huzurla yatan Aybüke,

Dün sade vatandaş, bugün VATAN Aybüke!

 

Ne kadar zaman geçerse geçsin acımız ve kinimiz ilk günkü gibi taze kalacaktır. Ne al yazmalı Türk kızı Şehit Aybüke öğretmenimizi, Ne şehit Songül Yarbayımızı, ne 4 yaşındaki yavrusuna doymayan Şehit Polis Nefise bacımızı, ne de 6 aylık doğmamış yavrusu ile şehit olan Şerife bacımızı unutmayacağız. ´´Adam olmak, cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir." Dağ yürekli bütün şehit Türk kadınlarının ruhları şad, mekânları cennet bahçeleri olsun.

Ne demişti dün şehidimizin babası Sadık YALÇIN abimiz: -Kimse bizleri yıldıramaz. Bu vatan tarihte Türk kalmaya devam edecek. Bugün de Türk, yarın da Türk! Ne mutlu Türk´üm diyene”

Anahtar Kelimeler: Türk Eğitim Anlamlı Dilekçe
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Gazeteciler Cemiyeti´nden Vekile yol önerisi
Gazeteciler Cemiyeti´nden Vekile yol önerisi
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt´tan eski Çorum Yolu´nun açılmasını talep etti.
Osmancık´ta Muhtarlar ve STK´ların sorunları görüşüldü
Osmancık´ta Muhtarlar ve STK´ların sorunları görüşüldü
AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Osmancık´ta muhtarlarla buluştu.
Kaymakam´dan Yaralı Askerin Ailesine Ziyaret
Kaymakam´dan Yaralı Askerin Ailesine Ziyaret
Osmancık Kaymakam Vekili Azmi Yeşil, İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı´nda görevli J.Ast.Kd.Bçvş. Voldan Ezerce ve J.Ast.Kd.Bçvş. İrfan Sarıkaya ile birlikte Diyabakır´ın Lice İlçesi´nde teröristlerle ile çıkan çatışmada bacağından yaralanan J.Ast.ÜstÇvş. Elvan Çakal´ın ailesini ziyaret etti.
Başkan Karataş Semt Pazarını Gezdi
Başkan Karataş Semt Pazarını Gezdi
Belediye Başkanı Hamza Karataş Perşembe günleri kurulan semt pazarını ve yerli ürün pazarını ziyaret etti.
OSMANCIK VE MECİTÖZÜ TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZLERİ İHALE EDİLİYOR
OSMANCIK VE MECİTÖZÜ TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZLERİ İHALE EDİLİYOR
Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Osmancık ve Mecitözü ilçeleri için planladıkları Aile ve Toplum Sağlığı Merkezlerinin ihalesinin yapılacağını açıkladı.
Koyunbaba Köprüsünün Çevresi de Taş Duvar Olacak
Koyunbaba Köprüsünün Çevresi de Taş Duvar Olacak
Tarihi Koyunbaba Köprüsünün koruma alanı içerisinde kalan bölgede Kızılırmak Islah Projesi kapsamında yapılan beton duvar yerine köprüyle aynı görünümde taş duvar yapılacak.
Su kesintileri vatandaşı bıktırdı
Su kesintileri vatandaşı bıktırdı
Osmancık´ta altyapı, doğalgaz ve elektrik hatlarının yeraltına alınma çalışmaları kapsamında hemen hemen her gün yaşanan su kesintileri vatandaşları çileden çıkardı.
Gazeteciler Cemiyeti Bayram Dergisi Çıkaracak
Gazeteciler Cemiyeti Bayram Dergisi Çıkaracak
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti yılda iki defa olmak üzere Bayram Dergisi çıkaracak.
Karlı´dan 16. Yıl Mesajı
Karlı´dan 16. Yıl Mesajı
Ak Parti´nin 16. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Osmancık ilçe Başkanı Cafer Karlı, 14 Ağustos 2001 tarihinin, Türk siyasi ve demokrasi tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi
“Kadınlarımız bugün siyasetin nesnesi değil öznesidir”
“Kadınlarımız bugün siyasetin nesnesi değil öznesidir”
Ak Parti´nin 16. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kadın Kolları Başkanı Fazile Gülden Tökel basın açıklaması yaptı.
Yaylabaşı Köyü´nde yangın ev ve ahır kül etti
Yaylabaşı Köyü´nde yangın ev ve ahır kül etti
aylabaşı Köyü´nde çıkan yangında evi ve ahırı yanan aileye destek verilecek.
15 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi
15 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi
Osmancık´ta Çay Mahallesi´nde bir adrese yapılan baskında 16 kök Hint keneviri ele geçirildi
Eğitim İş´in ‘Aybüke´ duyarlılığı
Eğitim İş´in ‘Aybüke´ duyarlılığı
Eğitim ve Bilim İş görenleri Sendikası (Eğitim –İş)´in 5. Olağan Genel Kurulu 5–6 Ağustos tarihlerinde Ankara´da gerçekleştirilirken Genel Kurul, PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Osmancıklı öğretmen Aybüke Yalçın ile Necmettin Yılmaz´a ithaf edildi.
Kızılırmak Islahı Hızla Devam Ediyor
Kızılırmak Islahı Hızla Devam Ediyor
Osmancık-Kızılırmak Geçişi İnşaatında çalışmalar hızla devam ediyor.
Osmancık´ta feci kaza: 3 Ölü
Osmancık´ta feci kaza: 3 Ölü
Osmancık´ta yoldan çıkan aracın şarampole düşmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaşamını yitirdi.
Osmancık´ta Hint Keneviri Ele Geçirildi
Osmancık´ta Hint Keneviri Ele Geçirildi
Osmancık´ta Hıdırlık Mahallesi´nde polis ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucu 3 kök Hint Keneviri ele geçirildi.
PAZARCI ESNAFI İSYAN ETTİ
PAZARCI ESNAFI İSYAN ETTİ
Osmancık´ta ilerleyen zamanlarda yapımına başlanılacak olan Kent Park projesi kapsamında kaldırılarak ada spor kompleksi yanına kurulan yeni Pazar yerindeki esnafların kurulduğu günden bu yana sorunları bitmek bilmiyor.
Emniyetten Vatandaşlara Bayram Uyarısı
Emniyetten Vatandaşlara Bayram Uyarısı
Osmancık Emniyet Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla artan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.
TOKİ 4.ETAP BAŞVURULARI 14 AĞUSTOS´TA BAŞLIYOR
TOKİ 4.ETAP BAŞVURULARI 14 AĞUSTOS´TA BAŞLIYOR
Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Osmancık TOKİ 4 Etap 206 Konut başvurularının 14 Ağustos – 15 Eylül 2017 tarihlerinde alınacağını söyledi.
Kaymakam Çampınar´ın Sorunlarını Dinledi
Kaymakam Çampınar´ın Sorunlarını Dinledi
Osmancık Kaymakam Vekili Azmi Yeşil Çampınar Köyünü ziyaret ederek köy halkının talep ve sorunlarını dinledi
Alt Yapısı Tamamlanan Caddeler Asfaltlanıyor
Alt Yapısı Tamamlanan Caddeler Asfaltlanıyor
Osmancık´ta alt yapı, doğalgaz ve elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları nedeniyle kazılan caddeler ve sokaklar belediye tarafından onarılıyor. Çarşı merkezindeki onarımların ardından Gemici Mahallesinde de çalışmalar başladı.
Avlağı´na 13 Afet Konutu Yapılacak
Avlağı´na 13 Afet Konutu Yapılacak
Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Osmancık Avlağı köyü vatandaşları için 13 Afet Konutu daha yapılacağını söyledi.
2 köye damlama sulama projesi
2 köye damlama sulama projesi
Osmancık Aşağı zeytin ve Yukarı zeytin köylerine yer üstü kapalı sistem sulama işinin programdan çıkartılarak, yerine Hanefi ve Konaca köylerine havuzdan damlama sulama projesi uygulanması uygun görüldü.
Koyunbaba Vakfı´nda hazırlıklar tamam
Koyunbaba Vakfı´nda hazırlıklar tamam
Kurban Bayramının yaklaşması ile hareketlilik başlayan ilçede Koyunbaba Vakfı da kendini hazırlamaya başladı.
Koyunbaba Vakfından Yeşil´e ziyaret
Koyunbaba Vakfından Yeşil´e ziyaret
Osmancık Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı Osmancık Kaymakam Vekilliği görevine başlayan Çorum Valiliği Hukuk Müşaviri Azmi Yeşil´i makamında ziyaret etti.
Kamyonet tırla çarpıştı;  2 yaralı
Kamyonet tırla çarpıştı; 2 yaralı
Osmancık´ta Çorum Yolu üzerinde kamyonet ile tırın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Çocuklar Sosyal Medyadan Sesini Duyurdu
Çocuklar Sosyal Medyadan Sesini Duyurdu
Osmancık´ta çocukların oyun alanına vatandaşların mevsimlik sebze sermesine tepki gösteren çocuklar Belediye Başkanına sosyal medyadan mesaj yazarak oyun haklarının korunmasını istedi.
STK´lara 250 bin lira hibe kredisi
STK´lara 250 bin lira hibe kredisi
Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından uygulanacak olan “Yerel STK´lar Hibe Programı” bilgilendirme toplantısı Osmancık´ta düzenlendi.
Kaymakam Yeşil´den Gazetemize Ziyaret
Kaymakam Yeşil´den Gazetemize Ziyaret
Çorum Valiliği Hukuk Müşaviri Osmancık Kaymakam Vekili Azmi Yeşil gazetemizi ziyaret etti.
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Kaymakam Yeşil´e ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Kaymakam Yeşil´e ziyaret
Osmancık Kaymakam Vekilliği görevine başlayan Azmi Yeşil´i Osmancık Gazeteciler Cemiyeti ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Osmancık Haber´e ziyaret
Osmancık Gazeteciler Cemiyetinden Osmancık Haber´e ziyaret
Osmancık´ta 31 Temmuz 1996 yılında yayın hayatına başlayan Osmancık Haber Gazetesi 22´ci yılına girmesi münasebetiyle Osmancık Gazeteciler Cemiyeti tarafından ziyaret edildi.
OGC Başkanı Çevrim´den Osmancık Haber´e Kutlama
OGC Başkanı Çevrim´den Osmancık Haber´e Kutlama
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim Osmancık Haber´in 22.´nci kuruluş yıldönümünü kutladı.
DÜNYAYLA İLETİŞİMLERİ KESİLDİ
DÜNYAYLA İLETİŞİMLERİ KESİLDİ
Osmancık´a bağlı Çampınar köyünde çürüyen telefon direklerinin yıkılması sonucu kopan hatlar nedeniyle ev telefonları ve internetin kesilmesine sebep oldu.
Osmancık-Çorum Yolu “duble yola” dönüşüyor
Osmancık-Çorum Yolu “duble yola” dönüşüyor
Çorum-Osmancık Karayolundaki duble yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tamamlandığında Çorum-Osmancık arasındaki mesafeyi yaklaşık 50 kilometreye düşürecek olan yol projesinin 2019 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.
Vali´den Arslan Ailesine Taziye Ziyareti
Vali´den Arslan Ailesine Taziye Ziyareti
Çorum Valisi Necmeddin Kılıç Osmancık´a gelerek Yargıtay Savcısı Hakan Arslan´ın annesi Emine Arslan´ın vefatından dolayı taziye ziyaretinde bulundu.
Yangın mağduru aileye kaymakamdan destek sözü
Yangın mağduru aileye kaymakamdan destek sözü
Osmancık´a bağlı İnal Köyü´nde çıkan yangında evleri zarar gören aileye Kaymakam Vekili Azmi Yeşil destek sözü verdi
Trabzon´dan İstanbul´a yürüyerek Adalet arayışı
Trabzon´dan İstanbul´a yürüyerek Adalet arayışı
Trabzonsporlu taraftar Halit Şahin Trabzonspor´un 2010–2011 sezonunda hakkının yendiğini düşünerek 80 Günde Devri Adalet yürüyüşüne başladı, 26. Gününde Osmancık´a ulaştı
Şehit Astsubay Emrah Ünalan Parkı hizmete açıldı
Şehit Astsubay Emrah Ünalan Parkı hizmete açıldı
Aydın´ın Efeler İlçe Belediyesi tarafından Yukarı Kayacık Mahallesi´nde yapılan Osmancıklı Şehit Astsubay Emrah Ünalan Parkı düzenlenen tören ile hizmete açıldı.
Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Arslan´ın acı günü
Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Arslan´ın acı günü
Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Hakan Arslan´ın annesi Emine Arslan vefat etti
Gazetecilerden Kaymakam Yeşil´e ziyaret
Gazetecilerden Kaymakam Yeşil´e ziyaret
Osmancık Kaymakam Vekilliği görevine başlayan Azmi Yeşil´i gazeteciler ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Hemşerimize Suikast Girişimi Engellendi
Hemşerimize Suikast Girişimi Engellendi
Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Çorumlu hemşehrimiz Mahmut Kaşıkçı´ya suikast hazırlığında olan terörist yakalandı.
Osmancıklı Validen Cesur Çıkış
Osmancıklı Validen Cesur Çıkış
Telefon tutanağına göre “Ben sıkıyönetim komutanıyım!” diyen komutanı azarlayan Hemşerimiz Vali Mustafa Yaman “Yanlış yaparsanız çatışırız!” diyerek Kırhan´ı azarlıyor. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi darbeci Tugay Komutanı Salih Kırhan ile Mardin Valisi Mustafa Yaman arasındaki telefon konuşması ortaya çıktı. Telefon tutanağına göre ´Ben sıkıyönetim komutanıyım!´ diyen komutanı azarlayan Vali Yaman ´ Yanlış yaparsanız çatışırız!´ diyerek Kırhan´ı azarlıyor. Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak´ın darbecilere dair hazırladığı iddianamedeki telefon tutanağına göre ´Ben sıkıyönetim komutanıyım!´ diyen komutanı azarlayan Vali Yaman ´ Yanlış yaparsanız çatışırız!´ diyerek Kırhan´ı azarlıyor. Vali, havaalındaki askeri helikopterin kalkması için özel harekat birlikleri gönderdiğini belirterek darbecilerin teslim olmasını istiyor. İşte o tutanak: Tuğgeneral ´Sıkıyönetim komutanıyım´ İddianameye göre 70. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, 15 Temmuz akşamı 23.55´te Mardin Valisi Mustafa Yaman´ı aradı. Vali Yaman, Kırhan´a başarısız bir darbe girişiminin yaşandığını ancak her şeyin kontrol altında olduğunu söyledi. Darbeci Tuğgeneral Kırhan ise Vali Yaman´a ´Durum pek öyle değil, ben Genelkurmay Başkanlığınca sıkıyönetim komutanı ilan edildim´ diye cevap verdi.´ Vali Yaman: ´Yanlış yaparsanız çatışırız´ ´Bunun üzerine Vali Yaman da ´Valiyim ve burada en yüksek mülki amir benim! Benim sorumlu olduğum ilde askeri personelin ve birliklerin herhangi bir hareketliliğine izin vermeyeceğim. Yanlış bir şey yapıldığında sert bir müdahalede bulunacağım! Sakın yanlış bir harekette bulunmayın! Aksi halde çatışacağız! Ayrıca havalaanında askeri bir helikopterin bulunduğunu öğrendik. Bu helikopterin kaldırılmasına kesinlikle müsade etmeyeceğiz. Helikopterin kalkmaması için tedbiren özel harekat unsurlarını oraya gönderiyorum.´ Darbe girişiminin tamamen bastırılmasının ardından gözaltına alınan Kırhan daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Esnafın sorunları görüşüldü
Esnafın sorunları görüşüldü
AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş´ı ziyaret etti.
Karlı: ‘Basın, demokrasidir´
Karlı: ‘Basın, demokrasidir´
AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı, basının demokrasinin temel unsuru ve güvencesi olduğunu söyledi.
Şehit Emrah Ünalan´ın ismi Yukarıkayacık´ta yaşayacak
Şehit Emrah Ünalan´ın ismi Yukarıkayacık´ta yaşayacak
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, bu yıl 13´ncüsü düzenlenecek olan Yukarı Kayacık Kiraz Festivali kapsamında Yukarıkayacık Mahallesi´nde yapılan Şehit Astsubay Emrah Ünalan Parkı´nın açılışını yapacaklarını söyledi. Başkan Özakcan 26 Temmuz 2017 Çarşamba günü saat:19.30´da gerçekleşecek açılışa tüm vatandaşları davet etti.
‘Basın, demokrasinin en önemli güvencesidir´
‘Basın, demokrasinin en önemli güvencesidir´
AK Parti Osmancık İlçe Kadın Kolları Başkanı Fazile Tökel, kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basının, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden birisi olduğunu söyledi.
Kırkdilime tünel görüşüldü
Kırkdilime tünel görüşüldü
Çorum İl Koordinasyon Kurulu´nun 2017 yılının üçüncü toplantısı dün gerçekleştirildi
Öğretmen Aybüke anısına festival
Öğretmen Aybüke anısına festival
Osmancık´ta Batman´ın Kozluk ilçesinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için düzenlenen etkinlikte iktidar ve muhalefet partileri bir araya geldi.
NÖBETÇİ ECZANE

09.08.2017 ÇARŞAMBA

DEMET ECZ. 611 73 98

10.08.2017 PERŞEMBE

KEMER ECZ. 611 34 34

11.08.2017 CUMA

GÜNEŞ ECZ. 611 44 20

12.08.2017 CUMARTESİ

DERMAN ECZ. 611 40 59

13.08.2017 PAZAR

BURCU ECZ. 611 99 00

İLAN OSMANCIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN OSMANCIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
Mülkiyeti Belediyemize ait, Kızılırmak Mahallesi A. Menderes Caddesi 498 Ada 1 Parselde kayıtlı, 21 m² kapalı alana sahip tek katlı büfe ile toplam 500 m² açık alanına sahip Şevki DERİNDERE parkı 3(üç) yıllığına, 2886 Sayılı Yasanın 45.maddes
BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR ÇORUM ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR ÇORUM ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
Osmancık TSM ve Mecitözü TSM Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
İLAN OSMANCIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN OSMANCIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi 882 Ada 187 Parselde kayıtlı, Çorum Caddesinde bulunan Otobüs Terminalindeki 2 adet iliçi ve ilçeler arası, 7 adet şehirlerarası toplamda 9 adet otobüs yazıhanesi, 4 adet iş yeri (dükkan), 1 adet iş
ÜSTYAPI YAPIM İŞİ
ÜSTYAPI YAPIM İŞİ
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
SANAT YAPISI
SANAT YAPISI
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKULLARI 3. GRUP ONARIM İŞİ
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKULLARI 3. GRUP ONARIM İŞİ
ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
2017 YILI 35 KALEM SEBZE MEYVE ALIMI
2017 YILI 35 KALEM SEBZE MEYVE ALIMI
DEVLET HASTANESİ -OSMANCIK SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU
TEMEL EĞİTİM OKULLARI 3. GRUP ONARIM İNŞAATI İŞİ
TEMEL EĞİTİM OKULLARI 3. GRUP ONARIM İNŞAATI İŞİ
ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
SULAMA TESİSİ İŞİ YAPTIRILACAKTIR
SULAMA TESİSİ İŞİ YAPTIRILACAKTIR
ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
ZEYTİN ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ KAMİL DEPO BİNASI YAPIM
ZEYTİN ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ KAMİL DEPO BİNASI YAPIM
ÇORUM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ ZEYTİN ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ KAMİL DEPO BİNASI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
ÜST YAPI
ÜST YAPI
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
1 ADET YANGIN GÖZETLEME KULESİ YAPIM
1 ADET YANGIN GÖZETLEME KULESİ YAPIM
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ÇORUM DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
3.5109
EURO
4.1242
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çorum Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
27°
17°
Çarşamba
Sağanak
24°
15°
Perşembe
Parçalı bulutlu
25°
12°
Cuma
Parçalı bulutlu
23°
12°
Çorum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:00 05:49 12:53 16:39 19:38 21:12
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur?

Hacı Bektaşı Veli
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5